جمعه ۱۶ خرداد ۱۳۹۹ | Jun 5, 2020
نماز عید فطر

حوزه/ شورای سیاستگذاری ائمه جمعه، نحوه برگزاری نمازجمعه، نماز عید سعید فطر و مراسم روز جهانی قدس در سراسر کشور را اعلام کرد.

به گزارش خبرگزاری «حوزه» از تهران، شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور در  اطلاعیه شماره ۱۳ خود نحوه برگزاری نمازجمعه، نماز عید سعید فطر و مراسم روز جهانی قدس در مراکز استان ها و شهرستان ها را اعلام کرد.

متن اطلاعیه بدین شرح است:

باسمه تعالی

مردم مؤمن و انقلابی ایران اسلامی؛

با اهدای سلام، ارادت و آرزوی قبولی طاعات و عبادات در ماه مبارک رمضان، برگزاری افتخارآمیز و عزت آفرین مراسم پربرکت شب های قدر، با توصیه رهبر معظم انقلاب(مدظله العالی) و اجرای دقیق تدابیر ستاد ملی مقابله با کرونا توسط مؤمنان، تنفسی معنوی و حیات بخش برای جامعه متأثر از شرایط دشوار ماه های گذشته رقم زد و امید می رود در عبور از بحران، موجب گشایش ابواب رحمت الهی برای ملت و کشور شود.

در خصوص ترتیب برگزاری نمازجمعه این هفته، نماز عید سعید فطر و روز جهانی قدس به استحضار می رسانیم :

۱) همانند دو هفته گذشته، نمازجمعه مورخ ۹۹/۰۳/۰۲ در ۱۸۰ پایگاه، مستقر در ۱۳۲ شهرستان که از وضعیت سفید برخوردار هستند، اقامه خواهد شد و افزایش یا کاهش این فهرست، تابع مصوبات جدید ستاد ملی مقابله با کرونا خواهد بود.

۲) با عنایت به تصمیم شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی، راهپیمایی روز جهانی قدس امسال برگزار نخواهد شد و سخنرانی مهم ولی امر مسلمین جهان، راهبردهای پیش رو برای تجلی خشم و نفرت انسان های آزاده عالم، تا زمان نابودی غده سرطانی رژیم صهیونیستی و آزادی قدس شریف را تبیین و تعیین خواهد نمود. در عین حال در مناطقی که نمازجمعه برگزار می شود، ابراز انزجار و فریاد دشمن شکن مرگ بر اسرائیل و مرگ بر آمریکای نمازگزاران غیور، بدون خروج از مصلی ها و با حذف برنامه راهپیمایی، به شکل طبیعی و به نمایندگی از سایر هموطنان انقلابی که فعلاً امکان اقامه نمازجمعه ندارند، صورت خواهد پذیرفت.

۳) نماز عید سعید فطر امسال، با مراعات کامل ضوابط بهداشتی تدوین شده، صرفاً در مساجد سراسر کشور، به استثناء استان های شدیداً درگیر و سایر مصادیقی که ستاد ملی مقابله با کرونا، یا کمیته های استانی، متشکل از نمایندگان ولی فقیه، استانداران و دانشگاه های علوم پزشکی تعیین خواهد نمود، برگزار خواهد شد. بر این اساس :

• نماز عید فطر در مصلی های مناطق قرمز و زرد اقامه نخواهد شد.

• اقامه نماز عید فطر در مصلی های مناطق سفید که مجاز به برگزاری نمازجمعه هستند، همزمان با مساجد و منوط به اینکه منجر به اجتماعات بزرگ نشود، بلامانع است.
                                                   
والسلام علی عباد الله الصالحین
شورای سیاستگذاری ائمه جمعه

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =