شنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۹ | Jul 11, 2020
حرم امام رضا(ع)

حوزه/ مراسم شکرانه بازگشایی حرم منور رضوی همراه با آیین خطبه خوانی و تعویض پرچم گنبد مطهر حرم امام رضا(ع) برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری حوزه از مشهد به نقل از آستان نیوز، آیین شکرانه گشایش درب‌های صحن‌های حرم مطهر رضوی با حضور خدام این بارگاه منور، تعدادی از مبلغان حوزه علمیه خراسان و جمعی از مدافعان سلامت با پخش پیام آیت الله مکارم شیرازی امشب در صحن انقلاب حرم مطهر برگزار شد.

آیت‌الله العظمی ناصر مکارم شیرازی مرجع عالیقدر تقلید در این مراسم طی پیامی ویدئویی ضمن تقدیر از تولیت آستان قدس رضوی به سبب برگزاری این مراسم با شکوه از تلاش‌های انجام شده جهت فراهم آوردن شرایط بازگشایی دوباره درب‌های حرم مطهر تقدیر و اظهار کردند: از مسائلی که هرگز نباید فراموش شود این است که مردم باید با رعایت همه احتیاط‌های لازم بهداشتی به زیارت مشرف شوند و حداقل‌های لازم را رعایت کنند تا دیگران هم بتوانند از فضای حرم رضوی بهره‌مند شوند.

ایشان با بیان اینکه خداوند را به سبب فراهم آمدن شرایط برگزاری این مراسم باشکوه شکرگزاریم، تصریح کردند: از راه دور در این مراسم معنوی شرکت دارم و ان شاءالله این مراسم باشکوه با خیر و خوبی برگزار ‌شود و همه قدردان این خدمات هستیم، در اینجا دعا می‌کنیم که خدایا ما را به نعمت ولایت زنده بدار و به نعمت ولایت بمیران و به نعمت ولایت روز قیامت محشور بگردان.

در ادامه این مراسم مداح اهل بیت(ع) حاج میثم مطیعی به مدیحه سرایی و بیان مناقب امام علی بن موسی الرضا(ع) پرداخت و سپس به شکرانه خدمت در بارگاه منور رضوی آئین خطبه خوانی با نوای محمد موحد برگزار شد.

سخنرانی تولیت آستان قدس رضوی، نقاره زنی در بشارت بازگشایی درب‌های حرم مطهر، اجرای آئین تعویض پرچم گنبد منور و همچنین تجلیل از خانواده شهدای مدافع سلامت و تعدادی از کادر درمان درگیر با ویروس کرونا، از دیگر برنامه‌های این مراسم بود.

انتهای پیام/313/25

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 7 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8