یکشنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۹ | Jul 5, 2020
یمن

حوزه/ سازمان ملل متحد ضمن هشدار نسبت به وقوع پیامدهای فاجعه بار در پی شیوع ویروس کرونا در یمن، گفت: ۷۵ درصد برنامه امداد رسانی سازمان ملل طی هفته های آینده با خطر بسته شدن مواجه می شود.

به گزارش گروه ترجمه خبرگزاری «حوزه»، سازمان ملل متحد ضمن هشدار نسبت به وقوع پیامد های فاجعه بار در پی شیوع ویروس کرونا در اراضی یمن، گفت: ۷۵ درصد برنامه امداد رسانی سازمان ملل طی هفته های آینده با خطر بسته شدن مواجه می شود.

"لیزی گراندی" هماهنگ کننده امور انسانی سازمان ملل در یمن با بیان اینکه ویروس کرونا در تمامی نقاط یمن در حال شیوع است و هیچ بازدارنده یا چیزی که از شدت آن بکاهد، وجود ندارد، گفت: یمن با یک فاجعه رو به رو است.

وی تصریح کرد: به دلیل نبود توانایی کافی یمن در انجام معاینات، تعیین تعداد واقعی مبتلایان به ویروس کرونا ممکن نیست و تمام آنچه ما می دانیم این است که بیمارستان ها به ناچار مردم را بر می گردانند و با کمبود شدید امکانات مواجه هستند.

"گراندی" ادامه داد: گزارش های رسیده از بخش مراقبت های ویژه نشان می دهد که میانگین فوتی های بر اثر کرونا در یمن به حدود ۲۰ درصد از میان مبتلایان کرونا می رسد و این در حالی است که متوسط جانباختگان کرونا در جهان تنها ۷ درصد است.

وی اشاره کرد: سازمان ملل متحد با کمبود بودجه مورد نیاز برای کمک به یمن در کنترل بحران رو به رو است و اگر تلاش بیشتری برای کنترل این ویروس انجام نگیرد، کرونا تمامی یمن را درگیر می کند.

هماهنگ کننده امور انسانی سازمان ملل گفت: ۳۰ مورد از ۴۱ برنامه امداد رسانی سازمان ملل در یمن در هفته های آینده در معرض بسته شدن است و آژانس های سازمان جهانی یک هفته بعد از ثبت اولین مورد ابتلا به کرونا، مجبور شد که حقوق ده هزار از کارکنان بهداشتی یمن را به تعویق بیندازد.

گراندی اعلام کرد: آژانس های امداد رسانی سازمان ملل متحد در همایش کشور های کشور کمک کننده برای پوشش فعالیت های اساسی خود از جمله مقابله با ویروس کرونا، مبلغ ۲.۴۱ میلیارد دلار طلب خواهد کرد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8