پنجشنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۹ | Jul 9, 2020
تصاویر/ بازدید مدیر روابط عمومی حرم حضرت معصومه(س) از رسانه رسمی حوزه

حوزه/ در نشست مدیران روابط عمومی حرم حضرت معصومه (س) با خبرگزاری حوزه، ضمن تأکید بر نشر معارف دینی به صورت تخصصی از سوی خادمان رسانه ای، بر توسعه همکاری دو مجموعه تأکید شد.

 به گزارش خبرنگار خبرگزاری حوزه حجت الاسلام محسن آمره مدیر روابط عمومی و تبلیغات حرم حضرت معصومه(س) و سید محمد اصطهباناتی رئیس اداره اطلاع رسانی و تشریفات حرم حضرت معصومه(س) به همراه سیدجلال امیرعطایی مسئول اطلاع رسانی و بیدگلی سردبیر بخش اخبار اداره اطلاع رسانی حرم حضرت معصومه (س) باحضور در رسانه رسمی حوزه های علمیه در نشستی با  حجت الاسلام والمسلمین سید محمد میرغیاثی ناظر علمی و محتوایی رسانه حوزه، حجت الاسلام عزیزی سردبیر هفته نامه افق حوزه و حسن صدرایی عارف سردبیر خبرگزاری حوزه، راه های تعامل و همکاری بیشتر آستان مقدس کریمه اهل بیت(س) با رسانه رسمی حوزه را بررسی کردند.

بر اساس این گزارش: حجت الاسلام آمره در این نشست  ضمن تبریک ایام دهه کرامت به تشریح برنامه های روابط عمومی حرم حضرت معصومه (س) پرداخت و گفت: معاونت فرهنگی آستان مقدس از سه مدیریت معارف قرآن و عترت، کتابخانه و اسناد و روابط عمومی و تبلیغات تشکیل شده است که بخش اول شامل برنامه قرآن و حدیث، پژوهشکده قرآنی، ستارگان حرم؛ بخش دوم شامل محققین، کتابخانه دیجیتال، گنجینه حضرت فاطمه معصومه و بخش دیگر شامل روابط عمومی و رسانه و فضای مجازی، بین الملل، زائران و گردشگران بین الملل، خانواده، تبلیغات، خدمات فرهنگی و... است.

ضرورت همکاری خبرگزاری حوزه و اداره اطلاع رسانی فاطمه معصومه(س)

اصطهباناتی، رئیس اداره اطلاع رسانی و تشریفات حرم حضرت معصومه(س) نیز در سخنانی گفت: در حوزه اطلاع رسانی حرم حضرت فاطمه معصومه(س) تلاش این بود که باب تعامل و فصل تازه با همکاران و خادمان رسانه ای آغاز شود. در گذشته این گونه بوده و امروز هم می توان این تعامل را بیش از گذشته توسعه و تقویت کرد.

وی بیان داشت: باید سعی کرد معارف دینی به صورت تخصصی از سوی خادمان رسانه ای نشر پیدا کند.

اصطهباناتی با اشاره به ویژگی برجسته تعامل حوزه اطلاع رسانی حرم نسبت به خبرگزاری حوزه افزود: اهداف مشترک در حوزه خبر و اطلاع رسانی و نگاه های مشترک آن قدر وسیع است که نیازی به بررسی و کنکاش ندارد.

رئیس اداره اطلاع رسانی حرم حضرت معصومه(س) با بیان این که نقطه اشتراک دو مجموعه در حوزه نشر معارف است افزود: امروز شاهد اتفاقات خوبی در حوزه اطلاع رسانی در حرم مطهر هستیم که از جمله آن، راه اندازی نشر در خبر فضازی مجازی و کانالها، توسعه سرویس ها و زیرسرویس های خبری، راه اندازی چند رسانه ای است.

وی افزود: یکی از کارهای اطلاع رسانی حرم مطهر، ایجاد رابطه بین حوزه های متناظر نهادها و دستگاهای هم سو و ارتباطات بهتر و مدیریت بهتر است.

اصطهباناتی از نشست هم اندیشی مسئولین دو مجموعه و با حضور مسئولین اداره موزه حرم مطهر در آینده نزدیک برای تقویت و توسعه ارتباطات و همکاری ها خبر داد.

رئیس اداره اطلاع رسانی حرم حضرت معصومه(س) بر گفتمان سازی برای همکاری بهتر در حوزه اطلاع رسانی و نشر معارف دو نهاد تأکید کرد.

برخوردهای خادمان حرم مطهر باید شایسته زائران باشد

حجت الاسلام والمسلمین میرغیاثی، ناظر علمی خبرگزاری حوزه نیز با خدمت رسانی به آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه و معرفی بهتر این بارگاه تأکید کرد و اطلاع رسانی  را از موارد ضروری در عرصه نشر معارف دینی دانست.

وی با بیان که در عرصه شناساندن شخصیت علمی و سیره اخلاقی حضرت معصومه(س) در قالب جزوه و کتاب کم حجم به زائران کم کاری و غفلت شده است افزود: از این امر مهم تا کنون غفلت شده اگر چه فعالیت هایی در عرصه های دیگر شده، ولی در عرصه شناساندن آن بانو به زائران کم کاری شده است.

حجت الاسلام والمسلمین میرغیاثی اظهار داشت: باید سعی کرد این بحث شناساندن شخصیت آن بانو برای زائران بین الملل هم تلاش هایی به صورت مکتوب و غیر مکتوب صورت گیرد.

ناظر علمی رسانه حوزه، بر احترام ارباب رجوع و خدمت رسانی بهتر به زائران هم تأکید کرد و گفت: برخوردهای خادمین حرم، باید متناسب با زائران باشد، و زائران خاطره خوبی از قم داشته باشند.

وی بیان داشت: زائران انتظاراتی از خادمان حرم مطهر دارند که بعضا بعضی از این برخوردها شایسته زائران خسته و گرفتار و مریض نیست.

حجت الاسلام والمسلمین میرغیاثی گفت: یکی از موضوعاتی که در این آستان مورد غفلت قرار گرفته، نشر و معرفی آثار بزرگان دین و مراجع اثر گذار حوزه یکصدساله قم و جهان تشیع است.

وی با بیان این که فعالیتهای خوبی مانند برگزاری سخنرانی و دعا از سوی آستانه انجام می شود، اما نباید به این اندازه کفایت کرد عنوان داشت: بهتر این است این مباحث و موعظه ها برای زائران مکتوب و در اختیار آنها قرار گیرد.

در این نشست سردبیر خبرگزاری حوزه و سردبیر هفته‌نامه افق حوزه نیز گزارشی از فعالیت‌های جاری رسانه حوزه ارائه دادند و بر افزایش تعاملات دوجانبه تاکید کردند و راه‌های تعامل را برشمردند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 2 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8