دوشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۹ | Aug 3, 2020
امام جمعه شیراز

حوزه/ امام جمعه شیراز با اشاره به معدوم سازی جوجه های یک روزه، گفت: چند وقت قبل با یک کار غیرانسانی و غیرکارشناسی جوجه های یک روزه را معدوم کردند و الان قیمت مرغ بی داد می کند.

به گزارش خبرگزاری «حوزه» از شیراز، حجت الاسلام والمسلمین لطف الله دژکام، ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه شیراز که در شبستان امام خمینی(ره) حرم مطهر شاهچراغ(ع) برگزار شد، در خصوص تحول خواهی، اظهار داشت: مهم‌ترین رکن تحول از نگاه امام و همه‌ کسانی که در خط امام هستند، تحول در جهات معنوی است و اگر ما نتوانیم خود را اصلاح کنیم، هر تحولی هم که در جامعه رخ دهد، سود نهایی آن برای ما نخواهد بود.

وی در ادامه با تصریح اینکه باید جنود عقل و جهل را مورد بررسی قرار دهیم، اضافه کرد: بررسی جنود عقل و جهل به منظور این بود که محور اصلی را خودمان قرار دهیم، چراکه شیطان دست از سر ما بر نخواهد برداشت.

نماینده ولی فقیه در فارس، تحول در جهت مدیریت کشور را یکی از جهات دیگر تحول دانست و عنوان کرد: تحول همچنین در جهات دیگری نیز لازم است، دین اسلام دینی است که دنیا و آخرت همه مردم را باید اصلاح کند، ازجمله جهات تحول که ضرورت آن احساس می‌شود، تحول در جهات مدیریت در کشور اسلامی است.

وی افزود: از آغاز انقلاب تاکنون از یک نظام بروکراتیک یعنی کاغذبازی های اداری رنج می‌بریم؛ گاهی کاری که باید یک روز یا دو روز به طول بینجامد، ممکن است در نظام اداری به چند ماه نیز برسد؛ یکی از عوامل عقب‌ماندگی ما نیز همین است.

خطیب جمعه شیراز با بیان اینکه فعالیت‌های غیرضروری در ادارات، وقت و پول مردم را ضایع می‌کند که باید آن را اصلاح کنیم، بیان داشت: یکی از مدیران بیان می‌کرد که چند هزار نیروی انسانی اضافه در استان وجود دارد، این‌گونه موارد باید اصلاح شود، امیدواریم مجلس در این زمینه‌ها و برای افزایش بهره‌وری گام بلندی بردارد، اگر توقعی از مجلس یازدهم بوده برای اصلاح این‌گونه موارد است.

وی ادامه داد: مردم باید تحولات در راستای اهداف انقلاب را ببینند؛ هر چهار سال یک انتخاباتی وجود دارد و می‌توانیم تحول را با  رأی خود انجام دهیم و دنبال کنیم، اما یک سری تحول‌هایی باید در مسیر حرکت انقلاب رخ دهد که با رأی و انتخاب صورت نمی گیرد، بنابراین باید آستین را بالا بزنیم و تحول را ایجاد کنیم، ازجمله آن تحول در تولید کشور است که بخش عمده با همت خود مردم و تولیدکنندگان رخ می دهد؛ نام‌گذاری جهش تولید در همین خصوص است، اگر تولید متحول نشد مسائل اقتصادی حل نخواهد شد.

حجت الاسلام والمسلمین دژکام مطرح کرد: چند وقت قبل تعداد قابل‌توجهی جوجه یک‌روزه را معدوم کردند، که یک کار غیرانسانی و غیرتخصصی ازنظر اقتصادی بود، اما اخیر صداوسیما در یک گزارش، یک استان را نشان داد که مرغداری‌ها در آن استان، ۴۰ هزار جوجه را به دست مردم داده بودند و عنوان داشتند که ما توان نگهداری جوجه ها و پروار کردن آن ها را نداریم، همین واگذاری جوجه های یک روزه مازاد به مردم ۸۰ تن گوشت مرغ را وارد بازار آن استان کرد. اما می بینید که در بسیاری استانها، کمبود گوشت و مرغ و قیمت بالای آن بیداد می‌کند، علاوه بر این موارد، متأسفانه شاهد نابود کردن سیب‌زمینی، گوجه فرنگی و ... در چند وقت اخیر نیز هستیم.

وی تاکید کرد: عدم تدبیر است که موجب نابودی تولید می‌شود، باید جلو این‌گونه موارد گرفته شود، همچنین باید جهش تولید نیز تحقق پیدا کند.

نماینده ولی فقیه در فارس عنوان کرد: اگر می‌خواهیم جلوی تورم گرفته شود راهی جز جهش تولید نداریم؛ راه‌حل گرانی توجه به تولید است و توقع ما این است که همه مدیران و قوای سه‌گانه درزمینهٔ جهش تولید گام بردارند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود در خصوص عفاف و حجاب ابراز کرد: در ادیان مختلف ازجمله مسیحی، یهودی و اسلام به حجاب توجه و تأکید دارند؛ مرحوم آیت‌الله حائری شیرازی فرمودند در تخت جمشید حتی یک عکس بی حجاب از یک بانو وجود ندارد، این نشان دهنده عقبه و فرهنگ کشور ماست، اما این تمدن کافر ملحد غربی بحث حجاب را به گونه دیگر مطرح می‌کند.

خطیب جمعه شیراز در پایان گفت: متأسفانه اروپایی‌ها چهره مریم قدیس را در دو قرن اخیر بی‌حجاب کشیده‌اند، درحالی‌ که قرآن کریم از این بانوی بزرگوار به بزرگی یاد می‌کند، برخی متأسفانه باوجوداینکه ۳۰۰ هزار شهید داده‌ایم به دنبال آن مسیر کفر آلود می‌روند، در هفته عفاف و حجاب شایسته است همه آنانی که اهل فکر و فرهنگ هستند دقت کنند و هوس‌های نفسانی و شهوانی خود را به صورت فلسفی توجیه نکنند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 10 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8