سه‌شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۹ | Aug 4, 2020
دکتر سید محمدحسین چاوشیان

حوزه/رئیس موسسه خانواده اسلامی و تربیت معنوی(خاتم) گفت: ارتقای دانش خانواده و توانمندسازی زنان و دختران در راستای کاهش آسیب های اجتماعی مهم ترین هدف موسسه خاتم است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری حوزه، سید محمدحسین چاوشیان عصر امروز در نشست خبری زنان، خانواده و کارآفرینی که در فرهنگسرای جوان برگزار شد، اظهار داشت: سازمان های مردم نهاد غیردولتی و غیرانتفاعی بوده و وابسته به مردم هستند.

وی افزود: ما در مجموعه خاتم تاکید داریم از یک جامعه نخبگانی در حوزه زنان و خانواده استفاده کنیم.

رئیس موسسه خانواده اسلامی و تربیت معنوی(خاتم) گفت: مرکز ما در قم بوده و از بدو افتتاح موسسه سفرهای استانی ما به مناطق مختلف آغاز شد.

چاوشیان مطرح کرد: موضوع خودکشی و خودسوزی زنان موردغفلت واقع شده و ما در یکی منطقه کهگیلویه و بویراحمد که این پدیده در آنجا رواج دارد، حضور پیدا کرده و تلاش می کنیم تا این آسیب ها را کاهش دهیم.

وی خاطرنشان کرد: ارتقای دانش خانواده و توانمندسازی زنان و دختران در راستای کاهش آسیب های اجتماعی مهم ترین هدف موسسه خاتم بوده و بخش های از فعالیت های ما در سوئیس در نمایندگی خاتم دنبال می شود.

رئیس موسسه خانواده اسلامی و تربیت معنوی(خاتم) ادامه داد: مهمترین آسیب اجتماعی در اروپا معطوف به پناهندگان بوده و در مقطعی از کشورهای آسیایی و عربی در اروپا حضور پیدا کرده اند؛ این افراد تصور می کنند که در این جوامع با مدینه فاضله روبرو خواهند شد، اما بعد از ورود به اروپا انواع آسیب های اجتماعی را در میان آنان شاهد بوده ایم.

چاوشیان اضافه کرد: تشکیل بنیاد ازدواج آسان برای شیعیان در کشور سوئیس را یکی از کارهای انجام شده توسط موسسه خاتم دانست و تاکید کرد: موسسه خاتم دست یاری به سمت نخبگان دراز کرده است.

وی بیان کرد: هفته گذشته یک تفاهم نامه همکاری با یک موسسه علمی، فرهنگی و ادیانی در شهر کلن آلمان منعقد کردیم؛ این موسسه زیر نظر دولت آلمان بوده و از ابتدای آگوست با دوره خانواده نوین و مهارت های زندگی فعالیت های مشترک با این موسسه آغاز خواهد شد.

رئیس موسسه خانواده اسلامی و تربیت معنوی(خاتم) ابراز کرد: متاسفانه با شیوع کرونا امکان حضور در این دوره ها وجود ندارد، در این شرایط ما باید قدردان فضای مجازی باشیم تا از این طریق فرصت ها و تهدیدها را بشناسیم.

چاوشیان گفت:۱۰ نشست علمی آنلاین با موضوع خانواده و کرونا توسط موسسه خاتم برگزار شده و گزارش های این نشست ها آماده شده است.

وی اضافه کرد: طرح محرومیت زدایی از فضای جمکران یکی از کارهای دیگر موسسه خاتم است و در این منطقه آسیب های اجتماعی تلخی وجود دارد که اگر به وضع آن رسیدگی نشود، این آسیب ها تلخ تر خواهد شد.

رئیس موسسه خانواده اسلامی و تربیت معنوی(خاتم) عنوان کرد: توانمندسازی زنان یکی از کارهای مهم در حال انجام بوده و در مقطع فعلی تمرکز ما توانمندسازی آنان در سرمایه گذاری در بورس است.

چاوشیان مطرح کرد: ۶۰۰ بسته غذایی و بسته های دیگر بهداشتی در ایام کرونا در قم و کهگیلویه و بویراحمد توسط موسسه خاتم توزیع شد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 6 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8