دوشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۹ | Aug 10, 2020
دفاع مقدس

حوزه/ مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان مرکزی گفت: تبیین و تقویت فرهنگ دفاع مقدس امروز یک رسالت بزرگ برای مدیران، مسئولین، اساتید، اصحاب رسانه و همه اقشار جامعه است که باید به‌خوبی انجام شود و چهل سالگی دفاع مقدس فرصتی مناسب برای این کار مهم است.

به گزارش خبرگزاری حوزه از استان مرکزی، سرهنگ غلامرضا کریمی ظهر امروز در سی و پنجمین نشست گام دوم کنگره ملی نقش امام خمینی(ره) در دفاع مقدس و ۶۲۰۰ شهید استان مرکزی اظهار کرد: امروز بعد از گذشت چهل سال از دفاع مقدس شاهد هستیم این فرهنگ روز به روز در کشور ماندگارتر می‌شود و دلیل آن این است که دفاع مقدس هویت ملت و انقلاب اسلامی است.

وی افزود: امروز همه به راهگشا بودن فرهنگ دفاع مقدس در تمام ابعاد و مسائلی که با آن مواجه هستیم اذعان دارند و لذا این موضوع هم اهمیت کار را بالا می‌برد و هم رسالت همه را سنگین‌تر می‌کند چراکه اهمیت موضوع برای عدم فراموشی این فرهنگ غنی است و رسالت سنگین برای تبیین و انتقال آن به نسل جوان است که هردو در کنار یکدیگر باید به‌خوبی انجام شود.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان مرکزی بیان کرد: مقام معظم رهبری در دیدارهای مختلف با اقشار جامعه تأکید بر عدم تحریف و عدم فراموشی فرهنگ دفاع مقدس داشتند که امروز فرا رسیدن چهل سالگی دفاع مقدس یک فرصت ارزشمند برای تحقق این رسالت بزرگ است که بار دیگر فرهنگ دفاع مقدس را بدون تحریف بازخوانی کنیم و از فراموشی آن جلوگیری کنیم.

کریمی ادامه داد: تبیین و تقویت فرهنگ دفاع مقدس امروز یک رسالت بزرگ برای مدیران، مسئولین، اساتید، اصحاب رسانه و فرهنگ، طلاب، بسیجیان، دانشجویان و همه اقشار جامعه است که باید به‌خوبی انجام شود و چهل سالگی دفاع مقدس فرصتی مناسب برای این کار مهم است.

وی بیان کرد: یکی از اقشاری که در طول این چهل سال زحمات زیادی برای انتقال فرهنگ ایثار و شهادت و دفاع مقدس به جامعه و نسل جوان را داشته اصحاب رسانه است که در استان مرکزی خوشبختانه شاهد این هستیم این افراد دغدغه دفاع مقدس را دارند و این دغدغه را در جریان برگزاری کنگره شهدا در طی این چند سال نشان دادند.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان مرکزی تصریح کرد: یکی از برنامه‌ها و رسالت‌های امروز رسانه‌ها و جریان‌های فرهنگی توجه به گرامیداشت چهل سالگی دفاع مقدس است و همان‌گونه که در جریان برگزاری کنگره به‌خوبی نقش‌آفرینی کردند امروز هم باید در گرامیداشت چهل سالگی دفاع مقدس پای کار بیایند.

کریمی اضافه کرد: تجلیل و تکریم از اصحاب رسانه به جهت نقش‌آفرینی آنها در مقاطع مختلف در استان مرکزی یکی از برنامه‌های مهم کنگره شهدای استان بود که در قالب یک اجلاسیه و در راستای گرامیداشت چهل سالگی دفاع مقدس برای آن برنامه‌ریزی‌هایی تدوین شده بود.

وی افزود: متأسفانه بیماری منحوس کرونا شرایط بسیار ناگواری برای برگزاری برنامه‌های فرهنگی ایجاد کرده اما با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته و با اخذ مجوز از قرارگاه زیستی استان و رعایت کلیه پروتکل‌های بهداشتی مراسم تکریم و تجلیل از اصحاب رسانه را برگزار خواهیم کرد.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان مرکزی ادامه داد: با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته مراسم تجلیل از خانواده شهدای خبرنگار و تکریم از اصحاب محترم رسانه در روز سه‌شنبه ۱۴ مردادماه با تعداد محدودی از اصحاب رسانه برگزار خواهد شد و این مراسم مجوزهای لازم را از قرارگاه زیستی استان دریافت کرده و در کلیه مراحل برگزاری مراسم از جمله ضدعفونی کامل و دقیق مکان برگزاری تحت نظارت ناظرین بهداشت و درمان خواهد بود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 13 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8