جمعه ۹ آبان ۱۳۹۹ | Oct 30, 2020
سومین کنفرانس سالانه حضرت زهرا(س)

حوزه/ سومین کنفرانس سالانه حضرت زهرا(س) با شعار «درخشش حال حاضر با نور خورشید حضرت زهرا(س)» به صورت مجازی برگزار می شود.

به گزارش خبرگزاری حوزه از تهران، سومین کنفرانس سالانه حضرت زهرا(س) با شعار «درخشش حال حاضر با نور خورشید حضرت زهرا(س)» با سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین حمید شهریاری، دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی به صورت مجازی در روز جمعه و شنبه ۱۷ و ۱۸ مردادماه برگزار می شود.

این کنفرانس دو روزه با موضوع «سیره حضرت زهرا(س) مشعل راه عصر حاضر و آینده امت و استهلام از سیره وی در مواجهه و حل معضل افراطی گری دینی و فکری» به صورت مجازی به همت شعبه عراق اتحادیه جهانی زنان مسلمان و با همکاری دانشکده علوم اسلامی دانشگاه کربلا برگزار می شود.

تأثیر فکر و عقیده در ساختار امت اسلامی، دلایل شکل‌گیری پدیده افراطی‌گری و رویارویی با آن، رویکرد دین در تضیف پدیده افراطی‌گری و تروریسم فکری، رویکرد قانونی- جنایی در برابر تروریسم فکری و افراطی‌گری، ادبیات و تاثیر آن در مواجهه با اندیشه افراطی، نقد ایدئولوژی‌های گروه‌های سازمان‌یافته، روش‌های تربیتی در حل مشکلات خانواده و جامعه، افراط‌گری و انحراف جوانان معاصر و روش‌های رویارویی با آن، نقش منبر حسینی در مواجهه با پدیده افراطی‌گری و انحراف فکری، رسانه و نقش آن در جلوگیری از گسترش این پدیده‌ها و تلاش‌های تجددگرایانه در مواجهه با پدیده افراط‌گری از جمله محور های این کنفرانس می باشند.

حجت الاسلام والمسلمین حمید شهریاری، دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی و آیت الله محمدعلی تسخیری رئیس شورای عالی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی از جمله سخنرانان مراسم افتنتاحیه این کنفرانس هستند.

این کنفرانس به صورت مجازی جمعه ۱۷ مرداد ساعت ۹ صبح به وقت عراق آغاز می شود و از طریق برنامه(zoom meeting) قابل دسترسی است.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 13 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8