یکشنبه ۹ آذر ۱۳۹۹ | Nov 29, 2020
آیت الله خاتمی

حوزه/ امام جمعه موقت تهران، غدیر را جشن بیعت با ولایت عنوان کرد و گفت: ولایت فقیه تجلی ولایت امیرالمومنین(ع) است و ادله آن چنان محکم است که هر کس منکر آن باشد، هیچ درکی از فقاهت و کلام ائمه معصومین(علیهم السلام) نبرده است.

به گزارش خبرگزاری حوزه از استان اراک، آیت الله سید احمد خاتمی در جمع کارکنان فرماندهی انتظامی استان مرکزی با تبریک دهه ولایت، عید غدیر خم را روز کامل شدن نعمت الهی برای بشریت یاد کرد و گفت: در ماه های قمری دو روز دارای ویژگی های بی نظیری است، روز عاشورا؛ روز عزا و ماتم حسینی(ع) و روز عید غدیر خم به عنوان روز شادمانی و تبریک.

وی با تبیین ضرورت چگونه بودن در این روز و با تاکید بر رعایت پروتکل های بهداشتی در انجام برخی مستحبات این روز، ادامه داد:‌ آراستگی و نظیف بودن، شادی، پرهیز از عبوس بودن، بیان تبریک، هدیه دادن، ذکر صلوات، گشایش مشکلات مؤمنان، اطعام دادن، دیدار یکدیگر، برپایی جشن، گذشت و آشتی کردن، مهمانی دادن، صدور شادی و ... برخی از مستحبات در این روز است.

امام جمعه موقت تهران در ادامه، شادی مسلمانان در این روز را هدفمند و برای بقای جریانی مهم خواند و با اشاره به کلامی از حضرت امام راحل (ره) اظهار کرد: غدیر مختص به زمان خاصی نیست؛ غدیر در همه اعصار باید باشد و روشی که حضرت علی(ع) در این حکومت پیش گرفته است باید روش ملت ها و دست اندرکاران باشد.

عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: غدیر جریانی است که از انبیاء شروع شده است،‌ چرا که حکومت آنان، حکومت حق بوده و به خاتم الانبیاء(ص) و بعد از آن به حضرت علی(ع) و سپس به امامان معصوم (علیهم السلام) و هم اکنون نیز به دست ولی فقیه زمان رسیده است.

وی، جشن غدیر را جشن بیعت با ولایت عنوان و تصریح کرد: ولایت فقیه تجلی ولایت امیرالمومنین(ع) است و ادله آن چنان محکم است که هر کس منکر آن باشد، هیچ درکی از فقاهت و کلام ائمه معصومین(علیهم السلام) نبرده است.

آیت الله خاتمی در ادامه با اشاره به آیات الهی به برخی از ویژگی های یک قریه نمونه پرداخت و گفت: قریه در آیات الهی که به عنوان یک جماعت لحاظ شده، دارای ویژگی های مهمی چون امنیت، دوری از اضطراب و دلهره و دارای آرامش و همچنین اقتصاد و آبادانی است.

امام جمعه موقت تهران دوران کنونی، نیروی انتظامی را طلایی ترین دوران این سازمان در دوران انقلاب خواند و بیان داشت: ویژگی امنیت،‌ نخستین شاخصه و ضرورت یک قریه نمونه در آیات الهی بیان شده و کارکنان نیروی انتظامی به عنوان خدمتگزاران صدیق امنیت کشور،‌ در خط مقدم شاخصه یک کشور نمونه قرار دارند.

وی در ادامه به جایگاه استان مرکزی در تربیت بزرگانی چون آیت الله «سید نورالدین»، «شیخ عبدالکریم حائری» و «امام خمینی(ره)» پرداخت و خاطرنشان کرد: شما کارکنان نیروی انتظامی در این استان پاسدار فضای دینی باشید و هر چه در توان دارید برای دینی نگه‌داشتن فضای معنوی این شهر در منصه اخلاص قرار دهید.

انتهای پیام

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 1 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8