شنبه ۳ آبان ۱۳۹۹ | Oct 24, 2020
امام جمعه شیراز

حوزه/ امام جمعه شیراز گفت: باید در فضای مجازی با همین زیر ساخت های موجود خود را نشان دهیم؛ ما نگران نیستیم که چه چیزی در برابر ماست، چرا که خدای متعال حامی ما است و به جای خوبی خواهیم رسید، لذا باید با یک جمع رسانه ای حرکت در فضای مجازی را سامان دهیم.

به گزارش خبرگزاری «حوزه» از شیراز، حجت الاسلام والمسلمین لطف الله دژکام، عصر امروز در دیدار  رئیس و شورای معاونان هماهنگی تبلیغات اسلامی فارس، با اشاره سخنان مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی، اظهار کرد:  رهبر معظم انقلاب در این بیانیه از ما کار و تلاش و همت جهادی خواستند و این نوید را دادند تا جهان را برای نزدیک شدن به ظهور و عصری نورانی تر آماده کنیم.

وی به دو نکته مشترک میان ائمه جمعه و شورای هماهنگی تبلیغات اشاره کرد و افزود: متاسفانه واقعه غدیر در طول تاریخ به فراموشی سپرده شده است، از این رو باید موضوع غدیر بیش از هر زمان دیگر ترویج و تبیین شود.

نماینده ولی فقیه در فارس با بیان اینکه اساسی که پیامبر(ص) در غدیر گذاشته، آن چیزی نبود که پس از رحلت پیامبر(ص) به حضرت علی(ع) رسید، عنوان کرد: حق حکومت با امیرالمومنین(ع) بود اما نگذاشتند که آن حکومت با اعتقاد به حق الهی و مبتنی بر عدالت شکل بگیرد.

حجت الاسلام والمسلمین دژکام، حق حکومت و حاکمیت را با حضرت علی(ع) دانست و خاطرنشان کرد: باید اینگونه مطرح شود که چه بیعت صورت گیرد چه نگیرد حق با حضرت علی(ع) است، پس این بقیه هستند که وظیفه بیعت دارند و نه آن حضرت، بنابراین بیعت چیزی را به جایگاه و مشروعیت امیرالمومنین(ع) اضافه نمی کند. امام راحل نیز در همین راستا فرمود ولایت در عصر غیبت حق فقیه است، اگر همراهی نکنیم گنهکار محسوب می شویم.

وی در ادامه بیان داشت: محبوبیت اهل بیت(ع) جزء فطرت انسان هاست، درواقع فطرتا انسان ها عاشق امیرالمومنین(ع) و اهل بیت(ع) هستند، همچنین انسان نوعا به نوعی دنبال کمال می گردد و اگر یک انسان به خوبی تحقیق کند، کامل تر از آن حضرت پیدا نمی کند.

وی به سخنان اخیر مقام معظم رهبری در خصوص تحریف اشاره و عنوان کرد: در چالش سنگین تحریف که مقام معظم رهبری به آن اشاره کردند، شورای هماهنگی باید جبهه رسانه ای به نفع آرمان های انقلاب را شکل دهد.

امام جمعه شیراز تاکید کرد: باید در فضای مجازی با همین زیر ساخت های موجود خود را نشان دهیم؛ ما نگران نیستیم که چه چیزی در برابر ماست، چرا که خدای متعال حامی ما است و به جای خوبی خواهیم رسید، لذا باید با یک جمع رسانه ای حرکت در فضای مجازی را سامان دهیم.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 8 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8