شنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۹ | Sep 19, 2020
غلامحسین اسماعیلی سخنگوی قوه قضاییه

حوزه/ سخنگوی قوه قضائیه درباره احضار مدیران میانی و مدیران عامل پیشین باشگاه پرسپولیس گفت: یک نفر از مدیران میانی این باشگاه به لحاظ تخلفاتی که به وی منتسب شده، احضار و بازداشت شده است.

به گزارش خبرگزاری «حوزه» از تهران،  غلامحسین اسماعیلی، سخنگوی قوه قضائیه در گفتگو با رادیو تهران افزود: سیاست ما بر این است که وقتی مطلع شدیم فرد اصلاح شده است حتی قبل از انکه میزان مجازات مندرج در حکم دادگاه را تحمل کند برای وی پیشنهاد عفو تنظیم می‌شود.

وی ادامه داد: به مناسبت این عید فرخنده بیش از دو هزار نفر از محکومان به محضر رهبر انقلاب پیشنهاد شد که ایشان هم آن‌ها را مورد عفو قرار دادند.

سخنگوی دستگاه قضا در ارتباط با بحث کنترل بازار ارز و عدم بازگشت ارزهای صادراتی هم گفت: تا هفته گذشته از ۶.۸ میلیارد دلار اعلام شده ۱.۲ میلیارد با پیگیری مرجع قضایی بازگشت و کسانی که حاضر نبودند پول را برگردانند مورد تعقیب قرار گرفتند و برخی بازداشت شدند.

وی افزود:​ برخی از کسانی که ارز ناشی از صادرات را برنگرداندند شرکت‌های صوری و کاغذی بودند که در دادن مجوز صادرات به ان‌ها دقت لازم نشده است و پیگیری‌های جدی برای بررسی پشت پرده این‌ها در مراجع قضایی در حال انجام است

اسماعیلی در مورد تقاضای برخی در ارتباط با مورد عفو قرار گرفتن محکومان جاسوسی در پوشش فعالان محیط زیستی به مناسبت عید غدیر هم گفت: این امکان برای همه مجرمان و محکومان است و بستگی به نحوه رفتار محکومان در حبس دارد؛ در عفو گذشته یک نفر از آن‌ها مورد عفو قرار گرفت.

وی ادامه داد: در دوره‌های گذشته محکومان امنیتی کمتر مورد توجه قرار می‌گرفتند و معمولا برای آن‌ها پیشنهاد عفو نمی‌شد، اما در دوره جدید به محکومان امنیتی همانند سایر محکومان نگاه می‌شود و محکومان امنیتی فراوانی در دوره یکسال و نیم اخیر مشمول عفو رهبر انقلاب قرار گرفتند.

 جامعه خبرنگاری می‌توانند بهترین گزارشگران فساد باشند 

سخنگوی قوه قضائیه گفت: جامعه خبرنگاری می‌توانند بهترین گزارشگران فساد باشند. از این کار استقبال می‌کنیم و مورد تشویق، حمایت و قدردانی قرار می‌گیرند؛ البته این موضوع را برای همه شهروندان در نظر گرفته ایم.

وی اظهار کرد: برای این ارتباط، سیستمی از قبل وجود داشته که تقویت شده است و جامعه خبرنگاران علاوه بر تمامی درگاه‌های موجود می‌توانند به دلیل ارتباط شان با مرکز رسانه قوه قضاییه، مطالب مورد نظر را به این مرکز انتقال دهند تا همکاران رسانه‌ای این مرکز آن را به مقامات مسئول انتقال دهند.
 

 جسد متهم منصوری بررسی بیشتری می‌خواهد 

سخنگوی قوه قضاییه در ارتباط با متهم منصوری گفت: از وضع معاینه جسد اطلاعاتی به دست می‌آید، اما بررسی بیشتری می‌خواهد.

اسماعیلی  افزود: بررسی دقیق‌تر این حادثه نیازمند آن است اطلاعات مربوط از رومانی مانند تصاویر ضبط شده از دوربین هتل محل اقامت و اسناد و نوشته‌های متعلق به وی در اختیار ما قرار گیرد تما فقط جسداین فرد به ایران منتقل شده است.

وی خاطرنشان کرد: پیگیری‌های قضایی، اینترپل و وزارت خارجه درحال انجام است تابتوانیم رمزگشایی کنیم و به حقیقت نحوه جان باختن وی برسیم.

سخنگوی قوه قضائیه در پاسخ به سوالی در مورد احضار مدیران میانی و مدیران عامل پیشین باشگاه پرسپولیس هم گفت: یک نفر از مدیران میانی این باشگاه به لحاظ تخلفاتی که به وی منتسب شده، احضار و بازداشت شده است ودر مورد بازداشت سایر افراد گزارشی به بنده نرسیده است.

انتهای پیام

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 11 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8