سه‌شنبه ۱ مهر ۱۳۹۹ | Sep 22, 2020
حجت الاسلام مقیمی در جمع طلاب سطح 3 اردکان

حوزه/ حجت الاسلام مقیمی، پاسخگویی به شبهات را مهمترین مأموریت طلاب دانست و گفت: برای پاسخگویی به سؤالات و شبهات اعتقادی مطالعه و مباحثه منابع اعتقادی ضروری است.

به گزارش خبرگزاری «حوزه» از یزد، حجت الاسلام حمیدرضا مقیمی در جمع طلاب مرکز تخصصی فقه و اصول فاطمه الزهرا(سلام الله علیها) اردکان، بر ضرورت تقویت بنیه علمی طلاب تأکید و تصریح کرد: برای پاسخگویی به سؤالات و شبهات اعتقادی مطالعه و مباحثه منابع اعتقادی ضروری است.

استاد حوزه، تبلیغ دین و رفع شبهات دینی را برای به ثمر نشستن تلاش‌های انبیا لازم دانست و گفت: برای گام نهادن در این مسیر  مطالعه کتاب "مغالطات" نوشته علی اصغر خندان و "کشف المراد فی شرح تجرید الاعتقاد" از علامه حلی را که شرحی بر کتاب "تجرید الاعتقاد" شیخ طوسی است و توسط افرادی چون دکتر یوسفیان، شیروانی و محمدی به فارسی ترجمه شده است، برای مبلغان در مسائل اعتقادی مناسب است.

وی افزود: کتاب "کلام جدید" از دکتر یوسفیان نیز برای پاسخ به شبهاتی که در اثر تعامل با فلسفه غرب ایجاد شده است، پیشنهاد می شود..

حجت الاسلام مقیمی، مطالعه مباحث معرفت‌شناسی، وجودشناسی، انسان‌شناسی، قرآن شناسی را برای مبلغینی که علاقه به مسائل و شبهات اعتقادی دارند، لازم و ضروری دانست و برای مقابله با تلاش دشمن در طراحی شبهاتی در این زمینه، تقویت بنیه علمی فعالان و مبلغین فرهنگی را حائز اهمیت خواند.

وی با بیان نمونه‌هایی از شبهات مطرح شده در زمینه‌های سیاسی، اخلاقی و دینی که در روزنامه‌ها منتشر شده بود، ارتباط با مراکز پاسخگویی به شبهات و سایت‌های مرتبط را نیاز طلاب در این زمینه دانست و با ارائه مسیر، علاقه‌مندان به مسائل و شبهات اعتقادی را راهنمایی کرد.

انتهای پیام

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 13 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8