دوشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۹ | Nov 30, 2020
استاندار یزد

حوزه/استاندار یزد گفت: در جلسات متعدد از جامعه روحانیت استان تشکر کرده‌ام و خیلی از تصمیماتی که در استان گرفته شد و در کشور الگو گشت با هماهنگی و همکاری روحانیون و ائمه جمعه بود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری«حوزه» در یزد، محمد علی طالبی ظهر امروز در جلسه تودیع و معارفه حجت‌الاسلام سید جمال‌الدین نجم الهدی رئیس جدید شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان که با حضور نماینده ولی فقیه در استان، معاونت اجرایی شورای سیاست گذاری ائمه جمعه کشور، مدیران ارشد و ائمه جمعه استان برگزار شد ضمن تشکر و قدردانی از زحمات هشت ساله حجت الاسلام شریفی اظهار داشت: مجموعه استانداری و مدیران استان شاهد هماهنگی و تعامل خوب در موضوعات مختلف بوده است.

طالبی گفت: نتیجه‌ تعامل و هماهنگی با مجموعه شورای سیاست گذاری استان کاهش چالش‌ها و تنش‌ها شد، با هماهنگی، همفکری و هم اندیشی در مسائل استان، شاهد عبور از مشکلات و موانع بودیم.

وی افزود: در جلسات متعدد از جامعه روحانیت استان تشکر کرده‌ام و احساس می‌کنم بهترین همراهی و همکاری از طرف این عزیزان در مباحث کرونا را شاهد بوده‌ایم، خیلی از تصمیماتی که در استان گرفته شد و در کشور الگو گشت با هماهنگی و همکاری روحانیون و ائمه جمعه بود.

استاندار یزد تصریح کرد: همگامی، هدایت و رهنمودهای آیت الله ناصری در این راه بسیار مؤثر بود و سعی کردیم در مسائل گوناگون و کرونا از نظرات بزرگان استفاده کنیم.

طالبی ادامه داد: امروز ارتباط خوبی بین ائمه جمعه شهرستان با فرمانداران برقرار است و با وجود پیچیده‌ترین مشکلات بهترین شرایط را داریم، در بدترین شرایط معیشتی و اقتصادی، بهترین همکاری و تعامل را با روحانیت داریم.

وی عنوان کرد: یزد می‌تواند به عنوان یک الگویی از تعاملات خوب و سازنده بین ائمه جمعه و مدیران دستگاه در کشور معرفی شود، برخی خط کشی‌های مصنوعی در کشور و جداکردن مردم از مسئولین به نظام و کارها ضربه می‌زند.

استاندار یزد گفت: اگر ائمه جمعه و مسئولین خودشان را از مردم بدانند و در متن مردم باشند، مردمی شدن نهادها سبب شده کارها بهتر انجام شود، با این دیدگاه می‌توانیم در کنار هم مسائل را مدیریت کنیم ک در کشور الگو باشیم.

طالبی ضمن تبریک به حجت الاسلام نجم‌الهدی ابراز امیدواری کرد که ایشان بتواند این مسیر را به خوبی ادامه بدهند و نقش بارزی در تقویت همدلی‌ها، همراهی‌ها و ارتقاء جایگاه نماز جمعه به عنوان پیوند دهنده‌ افراد مختلف در جامعه باشند.

وی اظهار داشت: اگر از دستاورد انقلاب و ظرفیت نماز جمعه برای پرداختن به مسائل مهم روز جامعه استفاده کنیم، نماز جمعه می‌تواند نقش هدایتگری خود را برای مردم ایفا کند.

استاندار یزد گفت: پیرو فرمایش حضرت آقا و ستاد ملی کرونا، پس از برگزاری جلسات متعدد در کمیته‌های مختلف دستورالعملی تنظیم شد که برای برگزاری مراسم محرم ابلاغ می‌شود، نقش محوری برای اجرای مصوبات و راهبری این موضوع به سازمان تبلیغات اسلامی واگذار شده‌است.

طالبی عنوان کرد: هر تصمیمی که کارگروه عزاداری در این خصوص داشته باشد همه موظف هستند آن را اجرا کنند، با هماهنگی و تعامل در استان، محرم خوبی را با توجه به ابعاد سلامت جامعه داشته باشیم.

وی با اشاره به نگرانی‌هایی که از عزاداری‌های یزد در سطح کشور وجود دارد ادامه داد: با همراهی همه ان‌شاءالله بتوانیم این نگرانی‌های سطح ملی را برطرف کنیم و عزاداری‌های خوبی با شرایط کنونی داشته باشیم و بیشتر از فضای مجازی بهره ببریم.

انتهای پیام/۳۱۳/۴۷

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 0 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8