جمعه ۹ آبان ۱۳۹۹ | Oct 30, 2020
تصاویر/ دیدار رئیس سازمان تبلیغات اسلامی کشور با آیت الله اعرافی

حوزه/ آیت الله اعرافی گفت: از پیام آیت الله مکارم شیرازی برای نخستین مجمع عمومی انجمن مطالعات فضای مجازی تشکر می کنیم؛ همچنین حمایت های رهبر معظم انقلاب در این مسیر برای ما روحیه بخش است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری حوزه، آیت الله علیرضا اعرافی پیش از ظهر امروز در نخستین مجمع عمومی انجمن مطالعات فضای مجازی که در سالن آیت الله حائری برگزار شد، عنوان کرد: امیدواریم که مردم ما بتوانند بر اساس پروتکل های بهداشتی موفق به اقامه عزا بشوند.

وی افزود: محرم امسال موقعیت جدید را رقم زده و ما باید هم بتوانیم عزای امام حسین(ع) را صیانت کنیم و هم به سلامت و بهداشت توجه کنیم.

مدیر حوزه های علمیه گفت: از پیام آیت الله مکارم شیرازی تشکر می کنیم؛ همچنین حمایت های رهبر معظم انقلاب در این مسیر برای ما روحیه بخش است.

آیت الله اعرافی اضافه کرد: حوزه ما مولد علم بوده و در تاریخ گذشته یگانه نهادی بود که همه علوم و دانش های عصر را تصدی گری می کرد.

وی ادامه داد: حوزه های علمیه علاوه بر بعد دانش بنیانی، از بعد لطافت روحی برخوردار بودند، در کنار آن حوزه ها همواره سیاسی بوده اند.

عضو فقهای شورای نگهبان یادآور شد: علی رغم محدودیت هایی که وجود داشته، مجموع حرکت حوزه بسیار ارزشمند بوده و قم همه تجربیات گذشته را در ۱۰۰ سال اخیر بازتولید کرده است.

آیت الله اعرافی اضافه کرد: نظام اسلامی از ممیزات حوزه علمیه بوده و در این فهرست بلند از ممیزات حوزه، شاهد پیشرفت های عظیم سخت افزاری و نرم افزاری هستیم.

وی تصریح کرد: مدیریت حوزه های علمیه وظیفه خود می داند که راه و رسم اصیل برای پیشبرد اندیشه های اسلامی را تداوم ببخشد، در فصل اخیر از مدیریت حوزه های علمیه، شعار کلان «بازآفرین حوزه در فضای مجازی» شناخته شد.

مدیر حوزه های علمیه تاکید کرد: برای نخستین بار در درختواره رشته های حوزه که قریب به ۴۰۰ رشته و گرایش است، چند سند پیش بینی شد که در حوزه مباحث اخلاقی، فقهی و حقوقی مربوط به فضای مجازی قرار دارد.

آیت الله اعرافی یادآور شد: یکی از اضلاع مهم در آینده بشر، هوش مصنوعی است؛ دیگری مربوط به فضای مجازی بوده که امروز فرآیند انتخابات آن برای حوزه انجام می شود.

وی تاکید کرد: ریل گذاری و گفتمان سازی در حوزه فضای مجازی از وظایف انجمن مطالعات فضای مجازی است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 9 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8