یکشنبه ۴ آبان ۱۳۹۹ | Oct 25, 2020
حجت الاسلام و المسلمین مدنی

مدیر جامعةالزهرا(س) با اشاره به پذیرش ۲۱۰۰ طلبه جدید در جامعةالزهرا(س)‌گفت: جامعةالزهرا(س) از ۲۲ هزار طلبه از بیش از ۵۰ کشور، در بخش حضوری با ۱۷ رشته تحصیلی و در بخش مجازی با ۷ رشته در سطوح دو وسه و چهار میزبانی میکند.

به گزارش خبرگزاری حوزه، حجت الاسلام و المسلمین سید محمود مدنی در آئین بازگشایی سال تحصیلی حوزه‌های علمیه خواهران و جامعه الزهرا(س) که به صورت مشترک در سالن همایش‌های مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران برگزار شد، با اشاره به خطبه های حضرت زینب(س) و امام سجاد اظهار داشت: این خطبه ها نه در محرم سال ۶۱ بلکه در امتداد زمان تا قیام قیامت طنین انداز است و این صحبت ها نه تنها در شام بلکه در سراسر عالم و گیتی پژواک هل من ناصر ینصرنی سیدالشهدا را تکرار میکند.

مدیر جامعه الزهرا(س) با اشاره به اینکه حوزه های علمیه امتداد همین ندا است، افزود: در یک کلمه هدف طلاب خواهر زینبی بودن است که تمامی ارزش ها و اهداف و تذکرات را در خود دارد اینکه طلاب خواهر بتوانند زینبی باشند.

وی با اشاره به پذیرش ۲۱۰۰ طلبه جدید در جامعه الزهرا خاطرنشان کرد: جامعه الزهرا(س) از ۲۲ هزار طلبه از  بیش از ۵۰ کشور  در بخش حضوری با ۱۷ رشته تحصیلی و در بخش مجازی با ۷ رشته در سطوح دو وسه و چهار میزبانی میکند.

مدنی با تاکید بر اینکه سه رشته جدید امسال در جامعه الزهرا برنامه ریزی شده است، خاطرنشان کرد: ده ها رشته دیگر هم در انتظار هستند که با تصویب شورای سیاست گذاری اجرایی شوند و به فعالیت های علمی گستره بیشتری ببخشیم.

مدیر جامعه الزهرا(س) با تاکید بر دستورات شورای سیاست گذاری به نکاتی اشاره کرد و گفت: تعمیق بخشیدن به مسیر تعلیم و تعلم یکی از این نکات است که با غیرحضوری شدن آموزش ها خیلی از فرصت ها از دست رفته اند اما با لطف خداوند متعال هدف این است که در مسیر آموزش مجازی کم نگذاریم کلاس هایی که در سال گذشته آفلاین برگزار شد این ترم آنلاین برگزار خواهد شد.

وی از کنترل دائمی اساتید از وضعیت طلاب خبر داد و گفت: به مشکلات طلاب در محیط خانواده توجه داریم،‌ در عین حال در ضوابط علمی و معیارهای دانشی خودمان هم کوتاه نخواهیم آمد.

مدنی با تاکید بر استمرار مهارت آموزی طلاب خواهر افزود: مسیری را در تربیت مترجم، پژوهشگر و تدوینگر و مبلغ و مهارت های دیگر شروع کرده ایم و در این مسیر همچنان پیش خواهیم رفت و نمیگذاریم که در آن خللی رخ بدهد.

مدیر جامعه الزهرا(س) با اشاره به توجه ویژه به فارغ التحصیلان به عنوان راهبرد جامعه الزهرا(س) افزود: از طلابی که فارغ التحصیل شده اند خواهش میکنیم که دوباره به مادر خود متصل بشوند و آغوش باز جامعه الزهرا آماده این موضوع است، کانون فارغ التحصیلان اصفهان را راه اندازی کردیم و امسال این افتتحایه ها به صورت مکرر ادامه خواهد داشت و انجمن های علمی در استان های مختلف راه اندازی خواهد شد و بنای ما بر این است هر کسی با جامعه الزهرا در ارتباط بوده است تا انتها این ارتباط را حفظ کند.

مدنی با اشاره به توجه به کارویژه های طلاب، خاطرنشان کرد: جامعه الزهرا تصمیم خودش را گرفته است که با عزم جدی در محیط هایی که نیاز به مشاوره و مبلغ های ما دارند به صورت سیستمی تفاهم نامه امضا کنیم و بتوانیم از این جهت هم در خدمت طلاب باشیم.

وی با اشاره به محدویت شدید بودجه خاطرنشان کرد: برای این مسئله باید به سراغ منابع پایدار برویم جامعه الزهرا نه از وجوهات استفاده می‌کند و نه منابع وقفی دارد به همین خاطر صرفه جویی را جدی گرفته ایم و راهکار بعدی ما ایجاد منابع پایدار است و هرکسی که می‌تواند به این درخت پایدار کمک کند ممنون می‌شویم که این همراهی را با ما داشته باشند.

۳۱۳/۶۱ پ

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 4 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8