جمعه ۴ مهر ۱۳۹۹ | Sep 25, 2020
کتاب رسانه و فریبکاری

حوزه/ رئیس اداره نشر دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان گفت: کتاب «رسانه و فریب کاری» با تحلیل زمینه ها و عوامل فریب کاری در رسانه و راهکارهای برون رفت توسط خانم «فائزه تقی پور» تألیف و در اختیار علاقه مندان قرار گرفته است.

به گزارش خبرگزاری «حوزه» از اصفهان به نقل از روابط عمومی دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان، روح اله بابایی اظهار داشت: فریب‌کاری در رسانه، موضوعی فراتر از اتهام است و بحث دربارۀ آن در علومی، از جمله ارتباطات، مطالعات فرهنگی، جامعه‌شناسی، روان‌شناسی، سیاست یا مدیریت رسانه بسیار چالش‌برانگیز و حساس است.

وی با بیان این که کمتر متخصص رسانه‌ای به این موضوع اعتقاد دارد که رسانه‌ها فریب‌کار هستند، افزود: این افراد معمولاً در نگاهی آزاداندیشانه، رسانه را نهادی مستقل و مردمی یا اطلاع‌رسان معرفی می‌کنند؛ اما تکنیک‌های اقناع و تأثیرگذاریِ حداکثری یا تمایل به نفوذ رسانه‌ای صاحبان اقتصاد و سیاست، تأییدکنندۀ فرایندها و رویکردهایی است که فریب‌کاری رسانه را نشان می‌دهند.

رئیس اداره نشر دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان تصریح کرد: فریب‌کاری رسانه موضوعی چالش‌برانگیز بوده و جای تحلیل و بحث دارد تا اینکه نه بر اساس نگاهی پیش‌داورانه، بلکه بر اساس دلایل علمی و منطقی ریشه‌های آن را بررسی کنند.

وی تأکید کرد: «فریب‌کاری و رسانه» کتابی است که برای نخستین بار وارد این جدال علمی شده و این مسئله را از زوایای گوناگون بر اساس مطالعات انتقادی در رسانه، بررسی کرده است.

بابایی در پایان گفت: کتاب «فریب‌کاری و رسانه» تألیف خانم فائزه تقی پور در پژوهشکده الهیات و خانواده تهیه و توسط انتشارات دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان در ۵۳۶ صفحه، اوّل، تابستان ۱۳۹۹ در تعداد ۵۰۰ جلد و با قیمت ۴۷۰۰۰ تومان منتشر شده است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8