دوشنبه ۵ آبان ۱۳۹۹ | Oct 26, 2020
حجت الاسلام و المسلمین کاظم صدیقی

حوزه/ امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه انسان مؤمن هر کاری را با اذن خدا انجام می‌دهد، گفت: هر چیزی که انسان را به یاد خدا بیندازد ذکر الله است و یاد خدا باعث آرامش فرد و جامعه می‌شود.

به گزارش خبرگزاری حوزه، حجت الاسلام والمسلمین کاظم صدیقی در حرم مطهر کریمه اهل بیت(س) با اشاره به آیات ۳۹ تا ۴۱ سوره مبارکه حج، اظهار کرد: خداوند در این آیات هم فلسفه قیام امام حسین علیه السلام با جبهه کفر و ظلم و اثرات و برکات دفاع مقدس را بیان کرده و هم وظیفه دولتی که به برکت خون مدافعان و مرارت های مجاهدان به عمل می آید و تکلیف مسئولان بعد از دفاع مقدس را روشن کرده است.

وی افزود:  خداوند در آیه ۳۹ سوره حج می‌فرماید به افرادی که عده‌ای برای قتلشان به مقاتله پرداخته‌اند اذن به دفاع داده شد زیرا خدا مظلومیت را نمی‌پسندد و بر هر فردی دفاع واجب است زیرا دفاع یک امر فطری است که در همه موجودات وجود دارد و بر انسان واجب است که از جان، دین، مال، ناموس، فرهنگ و هویت خود دفاع کند.

سخنران حرم بانوی کرامت افزود: این آیه به ما درس داده که ما بنده خدا هستیم و بشر باید مطیع خدا باشد و بدون اذن خدا هیچ کاری را نباید انجام دهد ولی کسانی که اعتقادی به خدا و اذن الهی و مسأله ولایت ندارند خدا آنها را رها کرده است.

وی با بیان این که امام حسین علیه‌السلام به وظیفه الهی خود در تشکیل حکومت و اجرای دستورات الهی در جامعه قیام کردند، گفت: توجیه دیگری که اباعبدالله(ع) برای قیام خود مطرح فرمودند این بود که جامعه به فساد کشیده شده و فرهنگ فسق و فجور و ظلم فراگیر شده و در جامعه آلوده سکوت حرام است؛ در این شرایط اگر انسان نمی‌تواند کاری کند زندگی بی حاصل خواهد بود و انسان باید با خون خود مردم را هدایت و آگاه کند.

حجت الاسلام والمسلمین صدیقی با بیان اینکه انقلاب ما از همان روز اول به دنبال بندگی خدا بود و عده‌ای جان بر کف در خط مقدم برای بندگی خدا مجاهدت می‌کردند، گفت: از طرف دیگر از همان اول عده‌ای با تفکر لیبرال دردولت نفوذ کردند و این جریان ادامه داشت و امروز هم شاهد این هستیم که همین جریان به مردم ظلم می‌کنند و فساد و تباهی را برای مردم ایجاد می‌کنند.

وی اظهار کرد: هر چه ما پیشرفت علمی، صنعتی، دفاعی و نظامی داشتیم به برکت اعتقادات دینی و تبعیت از نایب امام زمان(عج) بوده و هر جا مشکلات گرانی، فحشاء، رشوه خواری و انتخاب افراد ناصالح برای مدیریت جامعه داریم به خاطر بی‌توجهی به وظایف دینی بوده زیرا دین تضمین کننده دنیا و آخرت ما است.

امام جمعه موقت تهران ذکر خدا را عامل ایجاد آرامش در انسان و جامعه دانست و گفت: قرآن، پیامبر(ص)، ائمه(ع)، نماز و هر چیزی که ما را به یاد خدا بیندازد ذکر الله است و اگر می‌خواهیم آرامش و سعادت دنیا و آخرت را داشته باشیم باید به دنبال چیزهایی باشیم که انسان را به یاد خدا بیندازند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 14 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8