دوشنبه ۵ مهر ۱۴۰۰ |۱۹ صفر ۱۴۴۳ | Sep 27, 2021
تصاویر/ دیدار اعضای پژوهشگاه تخصصی شهید صدر با آیت الله اعرافی

حوزه/ کتاب «نا» زندگی‌نامۀ شهید سید محمدباقر صدر که به‌قلم خانم مریم برادران منتشر شده بود به چاپ دوم خود رسید.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری حوزه،‌ حجت الاسلام موذنی مدیر خانه مستند انقلاب اسلامی امروز در دیداربا آیت الله اعرافی مدیر حوزه های علمیه  با اشاره به چاپ کتاب«نا» در سخنانی به تبیین اهمیت معرفی شهیدصدر به جامعه امروز پرداخت.

وی گفت: متاسفانه شهید صدر هنوز برای بسیاری ناشناخته است و این کتاب به بیان گوشه ای از زندگینامه با برکت آن شهید بزرگوار پرداخته است.

 حجت الاسلام موذنی خاطر نشان ساخت: کتاب «نا» روایتی نه‌چندان بلند، اما واقع‌نما، مستند و پرجزئیات از شهید صدر است که با دوری از زیاده‌پردازی و اغراقگری، در شانزده فصل به شرح زندگی او پرداخته است؛ در عربی به‌معنای «ما» است؛ ضمیر اول شخص جمع یا متکلم مع‌الغیر. «نا» یادآورِ سه‌گانۀ شهید صدر است که بیشتر، او را به آنها می‌شناسند: فلسفتنا، اقتصادنا و مجتمعنا.

وی گفت: خانم مریم برادران ساعت‌ها و روزها، خوانده و دیده و شنیده و سپس با قلمی روان و صمیمی به روایتِ خوانده‌ها و دیده‌ها و شنیده‌هایش از زندگی مردی پرداخته که او را تنها با نام دو کتابش فلسفتنا و اقتصادنا می‌شناخته.

نویسنده در طول نوشتن این کتاب با خانوادۀ شهید صدر به‌ویژه همسر بزرگوار شهید در ارتباط بوده و از دقت و سخنان آنان بهره برده است. خود او در مقدمه کتاب می‌نویسد:

شب سوم شعبان متن کتاب را تمام کردم. بعدازظهر بود که به فاطمه خانم زنگ زدم که هم سال نو و تولد امام حسین(ع) را تبریک بگویم و هم خبر بدهم متن تمام شده. چند سؤال هم داشتم که پرسیدم و جواب گرفتم. مشتاق بود نوشته‌ام را زودتر بخواند….
متن را برای فاطمه صدر فرستادم. روز بعد زنگ زد. شماره را که روی صفحۀ گوشی دیدم، همۀ بدنم یخ کرد، جواب ندادم، اضطراب عجیبی بود. خودم را دلداری دادم و چند دقیقه بعد شماره‌شان را گرفتم. گوشی را برداشت و بعد از سلام و احوالپرسی، با همان صدای گرم پر از انرژی و امید همیشگی و سخاوت ذاتی این خانواده، تشکر کرد و با مهربانی گفت: «وقتی می‌خواندم، با شما حرف می‌زدم که انگار همه‌جا حضور داشتید.» شرمنده شدم و البته از چیزهایی که در این مدت شناخته بودم، نباید چیزی جز این را انتظار می‌داشتم.

گفتنی است: کتاب «نا» که در ٢١۶ صفحۀ رقعی و در شانزده فصل در پاییز ١٣٩٩ توسط پژوهشگاه شهید صدر روانۀ بازار کتاب شده بود اکنون به چاپ دوم نیز رسید.

خرید آنلاین با ١٠درصد تخفیف در فروشگاه سایت (https://mbsadr.ir/shop/product/%D۹%۸۶%D۸%A۷/) پژوهشگاه شهید صدر میسر می باشد.
 

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 9 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8