یکشنبه ۴ مهر ۱۴۰۰ |۱۸ صفر ۱۴۴۳ | Sep 26, 2021
دیدار شهردار قم با آیت الله سعیدی

حوزه/ نماینده ولی‌فقیه در استان قم با بیان اینکه شهرداری قم باید کارهای خود را با جنبه اهل بیتی انجام دهد، گفت: هر کاری که در این شهر مقدس انجام می‌شود باید متناسب با فضا و قداست شهر کریمه باشد به گونه‌ای که قم برای شهرهای دیگر در جنبه‌های اهل‌بیتی الگوسازی کند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری حوزه،‌ آیت‌الله سید محمد سعیدی در دیدار سید مرتضی سقائیان‌نژاد شهردار قم و جمعی از مدیران شهری که به مناسبت روز قم انجام شد، طی سخنانی اظهار کرد: برای ما قمی‌ها ورود حضرت معصومه سلام‌الله علیها به قم سر آغاز یک فصل مبارک و جدید و تأثیرگذار در حیثیت و شرافت قم است.

وی با بیان اینکه امیدواریم خداوند ما را هر ساله برای میزبانی، جدید، نو، مؤثر، تکاملی و در تراز انقلاب آماده کند، افزود: امسال با توجه به مسئله ویروس کرونا ما یک نگاه دینی به این حوادث داریم همانطور که در روایتی از امام صادق علیه السلام آورده شده است که خداوند قومی را نعمت داد اما آنها شکر نکرده و همین نعمت‌ها تبدیل به بلا شد.

تولیت آستان مقدس حضرت معصومه سلام‌الله علیها با بیان اینکه سنت خدا بر این است که اگر مردم نعمت خدا را سپاسگزاری نکردند این نعمت تبدیل به بلا می‌شود، افزود: یکی دیگر از سنت‌های الهی این است که خداوند قومی را به مصیبت‌ و بلاها مبتلا می‌کند و در مقابل از آنان انتظار صبر دارد و اگر صبر کردند همین مصیبت‌ها به نعمت تبدیل می‌شود.

وی با بیان اینکه ما در مقابله با کرونا باید وظیفه خود را انجام دهیم و به دستورات بهداشتی عمل کنیم، گفت: باید از تلاش و نوآوری و پیدا کردن راه حل درمان این بیماری غافل نشویم، نه آنقدر به داروهای سنتی روی بیاوریم که از دستاوردهای تجربی غافل شویم و نه آنقدر متکی به امور تجربی شویم که از طب اسلامی و سنتی غافل شویم بلکه باید این دو به صورت هماهنگ دنبال شود.

آیت الله سعیدی افزود: ما در کارهایمان اگر از نعمت و فرصت وحدت مدیریت برخوردار باشیم حرکتی تکاملی خواهیم داشت.

نماینده ولی فقیه در استان قم نسبت به ترویج فرهنگ ایثار و شهادت گفت: باید از شهدای سلامت هم تقدیر شود و نمادهایی از شهدای سلامت در سطح شهر داشته باشیم.
وی گفت: بوستان پرندگان در قم باید با نگاه علمی دنبال شود و تنها با نگاه تفریحی و گردشگری ایجاد نشود زیرا قم شهر علم است و باید همه کارها با نگاه پژوهشی و حتی آموزشی باشد.
آیت الله سعیدی با بیان اینکه شهرداری قم باید کارهای خود را با جنبه اهل بیتی انجام دهد، گفت: هر کاری که در این شهر مقدس انجام می‌شود باید متناسب با فضا و قداست شهر کریمه باشد به گونه‌ای که قم برای شهرهای دیگر در جنبه‌های اهل‌بیتی الگوسازی کند.

وی گفت: شهدای قم منحصر به دفاع مقدس نیست بلکه از ۱۵ خرداد ۴۲ شهید دارد و قبل از انقلاب شهدای تأثیرگذاری را تقدیم انقلاب کرده است بنابراین باید نگاه خود را به قم فراتر از انقلاب بدانیم و به ریشه‌ها و خاستگاه فکری شهدا هم توجه کنیم.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 4 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8