چهارشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۹ | Jan 20, 2021
دادگاه فرانسه دستور تجدیدنظر در محدودیت عبادت 30 نفره را صادر کرد

حوزه/ در حالی که دولت فرانسه محدودیت‌ها در مساجد، کلیساها و کنیسه‌ها را افزایش داده‌است، بالاترین دادگاه اداری فرانسه دستور بازنگری در محدودیت حضور ۳۰ نفره در مراسم مذهبی را صادر کرد.

به گزارش گروه ترجمه خبرگزاری «حوزه» به نقل از clickorlando، بالاترین دادگاه اداری فرانسه روز یکشنبه دستور بازنگری در محدودیت حضور ۳۰ ​​نفره در مراسم مذهبی را صادر کرد. محدودیتی که دولت فرانسه در راستای شیوع ویروس کرونا گذاشته بود.

این اقدام دولت درحالی صورت گرفته که آخر هفته فرانسه برخی از محدودیت‌ها در ارتباط با کرونا را کاهش داده است. از آن سو محدودیت‌ها در عبادت‌گاه‌ها افزایش داده شده‌اند که با مخالفت‌هایی مواجه بوده و حتی پیش از اعمال محدودیت‌های بیشتر، چنین اسقف اعلام کرده بودند که این محدودیت‌ها را رعایت نمی‌کنند و انتظار می‌رود که برخی از کلیساها از آن سرپیچی کنند.

کلیساها ، مساجد و کنیسه‌های فرانسه این آخر هفته درهای خود را دوباره به روی نمازگزاران باز کردند - اما فقط تعداد کمی از آنها ، زیرا فرانسه پس از آخرین قرنطینه، در بازگشایی مراکز دینی احتیاط‌های بیشتری در پیش گرفته است.

 لورن فرونت یکی از شرکت کنندگان در دعای کلیسا، در راه بازگشت به خانه به خبرنگاران گفت:  مردم فاصله گذاری اجتماعی را کاملاً رعایت می‌کردند ، هر کدام با فاصله ایستاده بودند، بنابراین من فکر نمی‌کنم در اینجا جای نگرانی وجود داشته باشد.

در پاسخ به این سئوال که آیا جمعیت شرکت‌کنندگان در مراسم مختلف از جمله تشییع جنازه باید بیشتر از نفرات اعلام شده توسط دولت باشد، بسیاری پاسخ مثبت داده بودند.

در این میان فرید کاچور ، دبیر کل گروهی که مسجد مونترمیل، یک حومه بسیار مهاجرنشین در شمال شرقی پاریس را اداره می‌کند ، می‌گوید که مسجد آن‌ها با این تعداد کم قادر به افتتاح نیست.

وی خاطرنشان کرد: ما نمی‌توانیم افراد را انتخاب کنیم و به آن‌ها اجازه ورود برای نماز را بدهیم.  ما نمی خواهیم در میان مومنان نارضایتی ایجاد کنیم.

کاچور خاطرنشان کرد که مسلمانان هر روز پنج بار نماز می خوانند و این وضعیت را پیچیده تر می‌کند. وی گفت: برای احترام به قوانین ، مسجد به حداقل ۴۰ بار نماز را باید برگزار کند تا همه مومنان بتوانند به این شکل نماز بخوانند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 13 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8