یکشنبه ۷ آذر ۱۴۰۰ |۲۲ ربیع‌الثانی ۱۴۴۳ | Nov 28, 2021
آیت الله محسن اراکی

حوزه/ آیت الله مصباح یزدی بیش از نیم قرن از عمر پربرکت و شریف خود را در راه مبارزه بی امان با جریان های انحرافی و دفاع از مبانی دین و اسلام ناب محمدی سپری نمود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری حوزه، آیت الله محسن اراکی، عضو شورای عالی حوزه، رحلت آیت الله مصباح یزدی را تسلیت گفت. متن پیام بدین شرح است:
بسم الله الرحمن الرحیم
انا لله و انا الیه راجعون
خبر ناگوار ضایعه ی بزرگ رحلت فقیه بزرگ و فیلسوف کم نظیر و متفکر عالی مقام استاد عزیز و محبوبمان حضرت آیت الله مصباح یزدی ، جهان اسلام وتشیع و حوزه ها و مراکز علمی اسلامی در سراسر جهان را به سوگ نشاند. این علامه ی بزرگوار بیش از نیم قرن از عمر پربرکت و شریف خود را در راه مبارزه بی امان با جریان های انحرافی و دفاع از مبانی دین و اسلام ناب محمدی سپری نمود و همچون فرمانده ای مقتدر و ستبر و شجاع جبهه ی نبرد علیه کفر و انحراف و تحریف و تزویر را  رهبری نمود و در این راه با سینه ای گشاده و عزیمتی همچون کوه باصلابت و استوار همه گونه تهمت و آزار و ستیز را بجان خرید و لحظه ای از جهاد خستگی ناپذیر علیه اهریمنان و دزدان با چراغ و بی چراغ باز نایستاد . اندیشه های این فقیه و علامه ی بزرگ همگی تبیینی راستین و خرد محور و راهگشا از تعالیم قرآن مجید و معارف ناب محمد و آل محمد (صلوات الله علیهم اجمعین) است که برای همیشه گنجی بی پایان از اندیشه و فکر صائب و خالص و مرجعی مطمئن برای همه ی جویندگان اندیشه های ناب اسلام محمدی و علوی ماندگار خواهد ماند. این مرد بزرگ در یکی از پر تنش ترین مراحل تاریخ اسلام نقشی بی بدیل در صیانت از گوهر دین محمدی و هویت دینی واسلامی جامعه ی ایران و سایر جوامع اسلامی در برابر هجمات بی سابقه ای که از سوی جهان استکبار به هویت دینی و اسلامی جوامع اسلامی انجام گرفت ایفا نمود. آثار علمی فراوان و شاگردان عالم و غیرتمند و فرزندان فاضل و خردمند معنوی و جسمانی ایشان راه این پرچمدار تفکر ناب را زنده نگه خواهد داشت، و پرچمی را که در راه نبرد علیه تحریف و تزویر برافراشته بود همچنان برافراشته خواهند داشت و همچون  این استاد عزیز در راه دفاع از انقلاب اسلامی و راه امام بزرگوار ، رهبری عزیز مقام معظم مرجع عالیقدر حضرت آیت الله العظمی خامنه ای (مدظله العالی) لحظه ای آرام نخواهند گرفت.
از خدای متعال برای این استاد گرانقدر علو درجه و برای همه بازماندگانشان به ویژه همسر و فرزندان عزیز و گرامی ایشان اجر جزیل و صبر جمیل مسئلت دارم
و صلی الله علی محمد و آله الطاهرین
محسن اراکی
۱۲/۱۰/۱۳۹۹

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 5 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8