دوشنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۹ | Mar 1, 2021
واعظ موسوی

حوزه/ رئیس انجمن تبلیغ و ارتباطات حوزه علمیه قم بر لزوم معرفی و تبیین شاخصه های تربیتی سبک زندگی فاطمی برای عموم مردم و خانواده ها تأکید کرد.

حجت الاسلام و المسلمین سید محمد واعظ موسوی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری حوزه، با تسلیت ایام سوگواری شهادت صدیقه کبری(س) اظهار داشت: حضرت زهرا(س) دختر نبوت، همسر ولایت و مادر امامت و حقیقتاً شخصیتی هستند که در تاریخ بشریت نمی توان بانویی را همتراز ایشان پیدا کرد.

وی افزود: ایشان در ابعاد مختلف اعم از نقش دختری، نقش همسری، نقش مادری و نقش های اجتماعی و فرهنگی و تربیتی و سیاسی، بهترین الگو و شاخص برای همه زنان بشریت بلکه همه مردان و زنان عالم خلقت به شمار می روند که باید به طور خاص از سبک زندگی نورانی ایشان درس بگیریم.

 رئیس انجمن تبلیغ و ارتباطات حوزه علمیه قم همچنین گفت: در مقام عبودیت و بندگی، آن حضرت عبادت های خالصانه و بسیار داشتند و در عین حال به عنوان همسر و مادر، به وظایف خویش به بهترین شکل ممکن عمل می کردند و در عین حال در عرصه مبارزات سیاسی و نقش آفرینی اجتماعی در کنار پدرشان رسول خدا(ص) و همسرشان امیرالمؤمنین(ع)، بهترین یار و یاور نبوت و امامت بودند.

استاد حوزه علمیه قم ادامه داد: بی بی دو عالم حضرت زهرا(س) همچنین در دوران زندگی مشترک کوتاه اما بسیار پربرکت خود با امیرالمؤمنین(ع)، چهار فرزند را تربیت کرده و به عالم بشریت تقدیم کردند که دو نفر از آن ها سبطین رسول خدا(ص) و امام معصوم هستند و مانند و نظیری در دنیا ندارند و دو دختر نیز قریب به عصمت هستند و همواره توانسته اند به بهترین نحو ممکن، هر جا که لازم بوده در فعالیت های اجتماعی و دفاع از جریان حق حضور یافته و با وجود سخت ترین مصائب و مشکلات، یار و یاور صدیق امامان معصوم ما باشند.

وی افزود: بی شک اگر تربیت یافتگان در دامان حضرت زهرا(س) پس از شهادت امیرالمومنین علی(ع)، رهبری و ارشاد معنوی جامعه را به عهده نمی گرفتند، دشمنان قسم خورده اجازه نمی دادند که اثر و نامی از دین و آیین اسلام باقی بماند و لذا ما همه مدیون حضرت زهرا(س) هستیم که چنین فرزندانی را در دامان پاک خود پرورش داد.

حجت الاسلام و المسلمین واعظ موسوی بیان داشت: زندگی ساده و بی آلایش و در عین حال معنوی حضرت زهرا(س) توانست نقطه عطف مهم تاریخ از نظر معنوی و اعتقادی باشد و جریان حق را معرفی کرده و جلوی نفوذ اعتقادات باطل و خرافات را بگیرد.

وی افزود: از این منظر حقیقتاً باید گفت که اگر جریان فرهنگی و تربیتی حضرت فاطمه (س) نبود، ما نمی توانستیم امروز با افتخار پیروی از مکتب حقه تشیع و افکار ناب و پویای اهل بیت عصمت و طهارت را به دنیا عرضه کنیم.

 رئیس انجمن تبلیغ و ارتباطات حوزه علمیه قم، گفت: حضرت صدیقه کبری(س) در هر بُعدی از زندگی خود، تمام تلاش خویش را بکار بست تا بتواند به عنوان بنده خاص و خالص خدا و همسری وفادار و مادری بسیار مهربان و دلسوز برای فرزندان خویش و فرزندان امت اسلامی نقش آفرینی کند

وی با تأکید بر این که ما باید شاخصه های تربیتی و فرهنگی سبک زندگی فاطمی را به مردم و خانواده ها معرفی و تبیین کنیم، ابراز داشت: ان شاءالله باید بکوشیم که به طور خاص، بانوان جامعه ما و بانوان جهان، حضرت زهرا(س) را در همه عرصه های زندگی شخصی و اجتماعی و اخلاقی خود به عنوان یک الگو و اسوه قرار دهند تا بتوانیم زمینه شکل گیری جامعه آرمانی در آستانه ظهور حضرت بقیه الله الاعظم(عج) را فراهم کنیم.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 0 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8