یکشنبه ۲۲ فروردین ۱۴۰۰ | Apr 11, 2021
امام جمعه تبریز

حوزه / نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی در هشتمین همایش ائمه جمعه استان، گفت: مشارکت حداکثری مردم در انتخابات، اصلی ترین اولویت است و ائمه جمعه نباید به نفع و یا علیه هر یک از کاندیداهای ریاست جمهوری و بخصوص کاندیداهای شورای شهر، اعلام موضع کنند.

به گزارش خبرگزاری حوزه از تبریز، حجت الاسلام والمسلمین سید محمدعلی آل هاشم نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی امروز در هشتمین همایش ائمه جمعه استان، با قدردانی از فعالیت ها و تلاش های ائمه جمعه در تحقق اهداف و آرمان های انقلاب اسلامی، گفت: ایمان مردم به اسلام، اصلی ترین رمز پیروزی انقلاب اسلامی ایران است. 

وی با بیان اینکه نقش آفرینی مردم با پیروزی انقلاب، تمام نشده افزود: این نقش آفرینی، روز به روز و در تمامی برهه های حساس و تاریخ ساز ایران اسلامی، قابل مشاهده بوده که باید به بهترین شکل ممکن از آن حفاظت و حراست کرد. 

امام جمعه تبریز اظهار کرد: در چهل و دو سال گذشته، کارهای بسیار عظیمی در کشور و به برکت نقش آفرینی ویژه مردم انجام شده که کمک های مردمی در رزمایش کمک های مومنانه به مستضعفین و نیازمندان، یکی از مصادیق این موضوع است. 

نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان شرقی با اشاره به ضرورت توجه بیشتر مسئولان به رفع مشکلات و برنامه ریزی برای پاسخ دهی مناسب به نیازهای معیشتی مردم، عنوان کرد: بخشی از مشکلات فعلی جامعه، مربوط به تحریم‌ها و مابقی نیز مربوط به عملکرد ضعیف دستگاه‌های اجرایی و ذیربط کشور است. 

وی در ادامه با تشریح اهمیت دهه فجر گفت: دهه فجر، فرصت مناسبی برای بیان برکات انقلاب است و در کنار تاکید بر موضوعاتی همچون نگرانی و مشکلات معیشتی، باید مردم را به آینده کشور و نظام امیدوار کرد. 

امام جمعه تبریز ادامه داد: تشویق مردم به حضور گسترده و باشکوه در پای صندوق های رای، یکی دیگر از اولویت های کنونی جامعه است که باید مورد توجه ائمه محترم جمعه و اقشارمختلف تاثیرگذار جامعه باشد. 

حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم ادامه داد: مشارکت حداکثری مردم در انتخابات، اصلی ترین اولویت است و ائمه جمعه نباید به نفع و یا علیه هر یک از کاندیداهای ریاست جمهوری و بخصوص کاندیداهای شورای شهر، اعلام موضع کنند. 

امام جمعه تبریز با تاکید مجدد بر حفظ و حراست از انقلاب اسلامی و دستاوردهای ارزشمند آن گفت: توجه به فرمایشات و سیره معمار کبیر انقلاب اسلامی و همچنین تبعیت محض از امام خامنه ای، رهبر معظم انقلاب اسلامی، اصلی ترین عامل حفظ و بقای انقلاب اسلامی است. 

وی، پافشاری و ترویج اصول و ارزش های اسلامی را یکی دیگر از عوامل دخیل در حفظ و تقویت انقلاب اسلامی برشمرد و تصریح کرد: بی توجهی به اخلاص؛ شعارزدگی، ریاکاری و سایر صفات مذموم غیراخلاقی از جمله آفت های خدمت رسانی به مردم است که باید به شدت از آن ها دوری جست. 

نماینده ولی فقیه در استان در ادامه حفظ وحدت و انسجام ملی، تقویت توان دفاعی کشور، افزایش بصیرت و آگاهی و همچنین مبارزه با مستکبران و دشمنان ایران اسلامی را از دیگر عوامل موثر در حفظ و تقویت انقلاب اسلامی ایران برشمرد و ادامه داد: ما هیچ زمانی از مبارزه با دشمنان، خسته و ناامید نمی شویم و روز به روز باید پاسخ های قاطع و محکمی در مقابل آن ها داشته باشیم. 

مبارزه با فرهنگ شکست خورده غربی در جامعه و پرهیز از ورود به بازی های سیاسی از دیگر تاکیدات نماینده ولی فقیه در استان به ائمه جمعه بود. 

انتهای پیام

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8