شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۰ | Apr 17, 2021
امام جمعه قزوین

حوزه / نماینده ولی فقیه در استان قزوین گفت: اگر قرآن کریم در بین ما مهجور باشد، معنایش این است که خود حضرت علی (علیه السلام) هم در بین ما مهجور است، زیرا ایشان قرآن ناطق هستند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری «حوزه» از قزوین، حجت الاسلام والمسلمین عبدالکریم عابدینی، عصر امروز  در دیدار با جمعی از مداحان اهل بیت عصمت و طهارات و شعرای آئینی استان قزوین به مناسبت ولادت امیرالمومنین (ع) که در مسجد شیخ الاسلام قزوین برگزارشد گفت: باید شهر ما به گونه‌ای با نام و یاد امیرمومنان زینت بخش شده باشد و مرام حضرت در آن رواج پیدا کرده باشد که با شهرهای دیگر که نامی از حضرت در آن دیده نمی‌شود، متفاوت باشد.

 امام‌ جمعه قزوین خاطرنشان کرد: در خطبه ۱۷۶ نهج البلاغه حضرت امیر(ع) سراسر درباره اهمیت قرآن صحبت می‌فرمایند، همچنین آخرین وصیت نامه حضرت عصاره همه دغدغه‌های ایشان است، از جمله اینکه می‌گویند الله الله فی القرآن، مبادا دیگران در عمل به قرآن از شما پیشی بگیرند.

 وی با طرح این سؤال که چقدر ما با کلام قرآن آشنا هستیم؟ ادامه داد: اگر قرآن کریم در بین ما مهجور باشد معنایش این است که خود حضرت امیر(ع) هم در بین ما مهجور مهجوراست، زیرا ایشان قرآن ناطق هستند و نسبت به قرآن پیوند ناگسستنی دارند.

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین اضافه کرد: زمانی که می‌گوییم امیرمومنان قرآن ناطق است یعنی هر آیه ای را با ایشان تفسیر کرده و معنا می‌کنیم، آیات مهر و قهر خدا با امام علی(ع) معنا می‌شود، همانطور که خداوند فرمود ای پیامبر تو تیر انداختی و دشمنانت را نابود کردی اما چون نیت و اراده و خواست تو، نیت و اراده خداست پس آن تیر با اداره من پرتاپ شد.

 رئیس شورای حوزه علمیه قزوین با اشاره به سوره «نبا» ابراز کرد: نبا عظیم به معنای ولایت امیرمومنان است که این خبر بزرگ عالم هستی است، علامه طباطبایی می‌گوید در هرکجای قرآن که از کلمه «نعمت» استفاده شده به‌معنای «ولایت» است، ما در نمازهای واجبات حداقل ۱۰ مرتبه درخواست هدایت داریم و هرکس خدا و رسول گرامی اسلام(ص) را اطاعت کند و از صمیم دل، دلداده علی(ع) و اولادش است این انسان‌ها صاحب نعمت هستند.

 وی با بیان اینکه جامعه مداحی پیشکسوتان اهل ولایت هستند، تصریح کرد: پیامبر گرامی اسلام در ماجرای غدیرخم دو درخواست داشتند ابتدا اینکه حاضران در جلسه پیام امامت و ولایت را به غایبان برسانند و دوم اینکه همه پدران به فرزندان و نسل‌های بعد خود انتقال دهند.

امام جمعه قزوین با بیان اینکه ولایت امیرمومنان از دین جدا نیست، اذعان کرد: امیدوارم ما همه با دین و محبت و تفکر امیرالمومنین زندگی کنیم و با ولایت ایشان زنده شده و با ولایت حضرت محشور باشیم.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین گفت: امیرمومنان در دوره حکومت خود شنیدند که در شهری از عراق دو خانم مسیحی و یهودی مورد تعرض اشرار قرار گرفتند و از پای زن یهودی زینت‌ها را به سرقت برده اند، حضرت به شدت عصبانی شده و فرمودند هرکس این خبر را بشنود و از غصه بمیرد نباید مورد سرزنش قرار بگیرد.

 وی در پایان بیان کرد: امروز صهیونیست‌ها به مسلمانان آشکارا ظلم می‌کنند، امریکاهای جنایتکار و صهیونیستی مرام در سوریه و عراق و فلسطین و بحرین و لبنان درحال جنایت و ستم هستند، در صورتی که سیره و سنت امیرمومنان درباره زن یهودی دلسوزانه بود، اما امروز بدترین جنایات توسط همین یهودیت به مسلمانان می‌شود

انتهای پیام /

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 8 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8