یکشنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۰ | May 9, 2021
پاکستان هتک حرمت مسجد در جامو و کشمیر را محکوم کرد

حوزه/ دولت پاکستان در اطلاعیه‌ای مطبوعاتی، شلیک با سلاح‌های سنگین و نارنجک به مسجدی در شپیان، جامو و کشمیر به دست نیروهای نظامی هندی را به شدت محکوم کرد.

به گزارش گروه ترجمه خبرگزاری «حوزه» به نقل از رادیو پاکستان،  دولت پاکستان شلیک بی رویه سلاح‌های سنگین و نارنجک به مسجدی در شپیان ، جامو و کشمیر توسط نظامیان هندی را به شدت محکوم کرد.

در یک خبر مطبوعاتی ، زاهد حافظ چودر ، سخنگوی وزارت امور خارجه پاکستان گفت که هتک حرمت و خسارت وارده به مسجد در طی عملیات نظامی به اصطلاح «محاصره و تفتیش» و وقوع مکرر قتل‌های غیرقانونی در مکان های مختلف در جامو و کشمیر، مظاهر این تروریسم دولتی بی‌حد و حصر علیه کشمیری‌ها است.

وی گفت: این رفتار غیرانسانی نیروهای هندی بازتاب ورشکستگی اخلاقی آنها و همچنین فرهنگ رایج مصونیت از مجازات در جامو و کشمیر است.

سخنگو گفت هدف قرار دادن ایمان و هویت فرهنگی مردم سرزمین‌های اشغالی نقض آشکار هنجارهای اساسی بشری و احکام اساسی قوانین بین المللی است.

وی گفت: تاریخ شاهد است که استفاده از نیروی وحشیانه و بی رویه علیه کشمیری‌ها و هدف قرار دادن اماکن مذهبی آنها موفق به شکستن اراده آنها نشده است. چنین تلاش‌هایی در آینده نیز موفقیت آمیز نخواهد بود.

سخنگو گفت دولت و مردم پاکستان در مبارزه عادلانه و مشروع  برای حق تعیین سرنوشت مردم که در قطعنامه‌های مربوط به شورای امنیت ذکر شده است ، در کنار مردم کشمیری خواهند ایستاد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8