شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۰ | Jun 19, 2021
حجت الاسلام و المسلمین حاجتی

حوزه/ حجت‌الاسلام‌والمسلمین حاجتی، با بیان اینکه دست‌های خالی، بزرگ‌ترین کلید برای اجابت دعاست، گفت: بزرگ‌ترین سلاح بندگان خدا همین دست‌های خالی است که خداوند فرمود این دست‌های خالی را جدی بگیرید.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری «حوزه» در اهواز، حجت‌الاسلام‌والمسلمین میر احمدرضا حاجتی، استاد اخلاق حوزه علمیه خوزستان، در اولین جلسه از سلسله مباحث «مسیر یار»، با اشاره به نیاز مطلق بندگان به پروردگار، اظهارداشت: نباید از این دست‌های خالی غافل شد؛ بزرگ‌ترین سلاح بندگان خدا همین دست‌های خالی است که خداوند فرمود این دست‌های خالی را جدی بگیرید.
وی با بیان اینکه دست‌های خالی، بزرگ‌ترین کلید برای اجابت دعاست، افزود: این دست‌های خالی می‌تواند ارتباط شما با خداوند را برقرار بکند و به همین دلیل، نباید از دست‌های به دعا برخاسته غافل شد.

این استاد حوزه علمیه، با قرائت آیه شریفه «ادْعُونِی أَسْتَجِبْ لَکُمْ» تأکید کرد: نباید فرصت دعا کردن را نباید از دست دهیم؛ چراکه خداوند در قرآن کریم وعده فرموده «إِنَّ الَّذِینَ یَسْتَکْبِرُونَ عَنْ عِبَادَتِی سَیَدْخُلُونَ جَهَنَّمَ دَاخِرِینَ».

وی ادامه داد: وعده خدا به این معنی است؛ بندگانی که رو به خدا نمی‌کنند، از عبادت خداوند روی‌گردان هستند، کسانی که در زندگی روزمره وقتی برای دعا نمی‌گذارند و  در روز و هفته و ماه و سالشان نشانه‌ای از مسألت از خدا و دعا نیست، عاقبتی جز عذاب و جهنم نخواهند داشت‌.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین حاجتی، در پایان با ذکر روایتی از پنجمین امام شیعیان، اظهارداشت: زراره از امام باقر(ع) نقل می‌کند که در این آیه، مقصود از عبادت، دعاست و در حدیث نورانی دیگری آمدن است که «افضل العباده الدعا»؛ بالاترین عبادت، دعا کردن و درخواست از خداست که بندگان پروردگار نباید از نیاز خود به حق‌تعالی و درخواست از او غافل شوند.

انتهای پیام./

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 14 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8