دوشنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۰ | May 10, 2021
تصاویر / درس اخلاق آیت الله محسن فقیهی در مدرسه علمیه آیت الله العظمی گلپایگانی

حوزه/ در شرایطی قرار داریم که بیماری ویروس کرونا دوباره شیوع پیدا کرده است و سبب درگیری همه کشور شده است ، آنچه که می تواند در چنین سختی مورد توجه باشد و کمک کند دستگیری از نیازمندان و رسیدگی به آنها است.

آیت الله فقهی در گفت‌وگو با خبرگزاری حوزه، با اشاره به توجه نمودن به نیازمندان به خصوص در ماه مبارک رمضان، گفت: یکی از عمدترین و اصلی ترین برنامه هایی که خدای متعال برای بندگان خود مقرر کرده است، مجموعه اعمالی است که در ماه رمضان قرار داده است.


عضو جامعه مدرسین حوزه ادامه داد: اما آن شهر و ماهی که به خدا نسبت دارد و خدا در آن ماه تجلی کرده است، یکی همین شهر الله و ماه رمضان است و لذا همین تجلی موجب شده این شهر رمضان جهات عدیده ای داشته باشد که یکی از آن جهات، شب قدر است و شب قدر که سوره مختصی در قرآن در شب قدر نازل شده است، سراسر خیر، عظمت و جلال است.


این استاد حوزه  با بیان این که ماه رمضان دستگیری و رسیدگی می کند و ماه طهارت و نجات بخشی است بیان داشت: خدا تفضل فرموده و درب های بهشت را برای همیشه که برای بندگانی که  اهل راه هستند، باز و درب جهنم را به سوی آنها بسته، شیطان در غل و زنجیر قرار داده، تا بندگان بتوانند راه عبودیت و بندگی را با دل و فطرت پاک خود داشته باشند.


وی  بیان داشت: یکی از عمده ترین مسائلی که کمتر مورد توجه است و به نوعی از آن غفلت شده است، توجه به صله رحم است. و توجه به این موضوع از بزرگترین درس های این ماه به شمار می رود. در شرایطی قرار داریم که بیماری ویروس کرونا دوباره شیوع پیدا کرده است و سبب درگیری همه کشور شده است ، آنچه که می تواند در چنین سختی مورد توجه باشد و کمک کند و نقش آفرین باشد، دستگیری از نیازمندان و رسیدگی به آنها و از همه مهمتر توجه به والدین است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 2 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8