شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۰ | Jun 19, 2021
کد خبر: 956115
۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۶:۰۰
مساجد اردن

حوزه/ وزیر اوقاف و مقدسات اسلامی اردن با صدور بیانیه ای خواستار برگزاری نماز عشاء به مدت ۴۵ دقیقه شد و گفت: بعد از ۴۵ دقیقه باید مساجد بسته شود.

به گزارش گروه ترجمه خبرگزاری «حوزه»، محمد الخلایله وزیر اوقاف و مقدسات اسلامی اردن با صدور بیانیه ای خواستار اجرای دستور العمل های بهداشتی و برگزاری نماز عشاء به مدت ۴۵ دقیقه شد و گفت: بعد از ۴۵ دقیقه باید مساجد فورا بسته شود.

وزیر اوقاف اردن، نمازگزاران را به ضرورت رعایت فاصله گذاری اجتماعی در مساجد، عدم دست دادن و بوسیدن و آوردن سجاده شخصی برای نمازگزار دعوت کرد.

وی از تمامی نمازگزاران و کارکنان در مساجد خواست قبل از ورود به مساجد ماسک بزنند و نماز خود را در مساجد و حیاط آن و اماکن عمومی با رعایت فاصله گذاری اجتماعی بخوانند.

الخلایله، همچنین از ائمه جماعت و کارکنان مساجد خواست به بزرگسالان، کودکان و کسانی که علائم بیماری دارند، توصیه کنند که از حضور در مساجد خودداری کنند.

وزیر اوقاف اردن بر ضرورت تداوم ضدعفونی و تنظیف روزانه مساجد و فراهم کردن ابزار ضدعفونی در تمامی مساجد و باز کردن پنجره ها و در ها بیست دقیقه قبل از بازگشایی مساجد تأکید کرد.

وی ضمن تأکید بر عدم طولانی کردن نماز جماعت، از مدیران اوقاف خواست کمیته ای را برای بررسی اجرای دستور العمل های بهداشتی تعیین کنند و مساجدی که دستور العمل را رعایت نمی کنند، تعطیل کنند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 9 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8