پنجشنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ | May 6, 2021
سهیل اسعد

حوزه/ سهیل اسعد روز قدس را نشان دهنده ظلم و ستم وارده به مردم فلسطین توصیف کرد و گفت: زنده بودن روز قدس نشان می‌دهد فلسطین هنوز در وجدان انسان‌های آزاد جهان زنده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری حوزه، «ادگاردو روبین»، سهیل اسعد استاد دانشگاه و فعال رسانه‌ای امروز در کنگره بین‌المللی قدس شریف ابتکار امام خمینی (ره) را در نام‌گذاری روز قدس ستود و این روز را سیلی ملت فلسطین به صورت دشمنان دانست.

این استاد دانشگاه ادامه داد: روز قدس روز احیای مسئله فلسطین است که به عنوان قبله اول مسلمین بوده است؛ این روز یک روز جهانی است روزی که ساکنان این جهان به دنبال عدالت هستند؛ در این روز بحث از عرب و غیر عرب نیست فلسطین بعنوان یکی از ملت های مقاوم در برابر بی عدالتی و ظلم است.

وی روز قدس را جلوه‌ای از همراهی مردم جهان با فلسطین توصیف کرد و اظهار داشت: همه جهانیان در این روز نشان می‌دهند که فلسطین هنوز در وجدان انسان‌های آزاد جهان زنده است.

این فعال رسانه‌ای حمایت واقعی از مردم فلسطین را خواستار شد و افزود: مردم فلسطین باید بدانند که در مبارزه تنها نیستند؛ حمایت ما از آنها تنها معنوی نیست بلکه حمایت در عرصه‌های نظامی، فرهنگی، علمی و حتی تجاری است.

اسعد با توصیه به اینکه همه مردم جهان باید اهمیت فرهنگ مقاومت را به خاطر بسپارند گفت: مبارزه مداوم لازم است؛ فلسطین تنها یک کشور کوچک نیست بلکه تاریخ پردرد فلسطین برای آزادی به تلاش همه نیاز دارد؛ باید از خیانت بسیاری از دولت‌های عربی آگاه شوید که به لطف آنها هنوز اسرائیل پابرجاست. البته با صبر و تلاش و مبارزه و مقاومت می توانیم به اهداف خود برسیم؛ دیپلماسی پاسخ منطقی به قربانیان ظلم و بی عدالتی ندارد.

این استاد دانشگاه تصریح کرد: روزی این مبارزه به ثمر خواهد نشست و شاهد آزادی کل فلسطین هستیم؛ با احساس وظیفه شناسی به یکدیگر متعهد شویم تا صدای همه ما به گوش آزادگان جهان برسد؛ ما می خواهیم مردم فلسطین به سرزمین شان برگردند اما نه یک بازگشت ظاهری، بلکه باید بازگشتی کامل و مطلق باشد که در آن تمام حقوق غصب شده به وسیله صهیونیست‌ها لحاظ شود.

وی ادامه داد: برای اینکه فلسطین یک کشور مستقل باشد باید تمام فلسطینیان به سرزمین خود برگرداند و بدون اختلافات مذهبی در آن ساکن شوند؛ زیرا مسئله فلسطین، مذهبی نیست فلسطین آزاد اجازه می‌دهد که یهودی، مسیحی و مسلمان در کنار هم در صلح و آرامش زندگی کنند؛ این درخواست همه مردم فلسطین است درخواست همه کسانی که معتقدند فلسطین مهمترین موضوع  و مسئله روز است.

انتهای پیام   ۳۱۳/۱۷

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 5 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8