پنجشنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ | May 6, 2021
عبدالهادی آونج محمد

حوزه/ نماینده تام الاختیار نخست وزیر مالزی در امور خاورمیانه با اشاره به وظیفه مسلمانان برای دفاع از فلسطین گفت: جمهوری اسلامی همیشه فراتر از بیانیه‌های سیاسی ظاهر شده است و در عمل شهدای زیادی را در دفاع از اسلام و مسلمین تقدیم کرده است.

به گزارش خبرگزاری حوزه، عبدالهادی آونج محمد، امروز در دومین کنگره بین المللی قدس شریف که به صورت مجازی برگزار شد، موضع محکم و سرسخت جمهوری اسلامی ایران در برابر صهیونیست‌ها را موجب خشنودی مسلمانان جهان ارزیابی کرد و گفت: سرزمین فلسطین متعلق به همه ادیان و انبیای الهی بوده و اشغال این سرزمین توسط صهیونیست ها حرام است و مسلمانان در برابر تجاوزگری و جنایت آنها آماده دفاع و فداکاری هستند.

آونج محمد با انتقاد از تلاش برخی کشورهای اسلامی برای عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی ابراز داشت: وای بر کسانی که از هوای نفس خود پیروی کرده و به دنبال برقراری ارتباط با دشمن مسلمانان هستند.
نماینده تام الاختیار نخست‌وزیر مالزی در امور خاورمیانه، مقاومت مردم مظلوم فلسطین در برابر اشغالگران را ستود و اظهار داشت: سقوط و نابودی اسرائیل و حامیان آنها وعده الهی است؛ انقلاب اسلامی نیز همواره به دنبال رها کردن مسلمانان از بند استعمار فکری و فرهنگی بوده است.

آونج محمد شکست‌های پی در پی رژیم صهیونیستی و حامیان آنها در برابر محور مقاومت را مورد توجه قرار داد و گفت: از زمان اشغال فلسطین توطئه‌های بسیاری در میان امت‌های اسلامی شکل گرفته است، یکی از این توطئه‌ها معامله قرن بوده است که هیچکدام به سرانجام نرسیده است.

وی روز جهانی قدس را دارای ابعاد دینی و سیاسی ارزیابی کرد و اظهار داشت: هیچگاه دفاع جمهوری اسلامی از اسلام و مسلمانان در حد بیانیه‌های سیاسی نبوده است، بلکه در عمل این دفاع را ثابت کرده و شهدای زیادی را تقدیم کرده است.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 6 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8