سه‌شنبه ۱۱ مهر ۱۴۰۲ |۱۸ ربیع‌الاول ۱۴۴۵ | Oct 3, 2023
حجت الاسلام عبدالرضا محمودی  مدرسه علمیه مهدی موعود(عج)

حوزه/ رژیم صهیونیستی با تغییر بافت جمعیتی مناطق فلسطینی و تخریب و یا تغییر کاربری بناهای اسلامی درصدد است ضمن فراهم آوردن شرایط برای تحریف واقعیات، به مناطق فلسطینی چهره یهودی بدهد.

حجت الاسلام عبدالرضا محمودی در گفت‌وگو با خبرگزاری حوزه با اشاره به هشتم شوال، سالروز تخریب قبور اهل بیت(ع) و مظلومیت بقیع گفت: هشتم شوال سال ۱۳۴۴ هجری قمری  پس از اشغال مکه، وهابیون به سرکردگی 'عبدالعزیز بن سعود' روی به مدینه آوردند و پس از محاصره و جنگ با مدافعان شهر، سرانجام آن را اشغال و مأمورین عثمانی را بیرون کردند و به تخریب قبور ائمه بقیع و دیگر قبور پرداختند.

مدیر مدرسه علمیه امام مهدی موعود(ع) با بیان این که این روز در تاریخ جهان اسلام به 'یوم الهدم' معروف شده است به نقل یکی از جهانگردان غربی اشاره کرد، ادامه داد: یکی از جهانگردان غربی به نام 'میستر' که به فاصله کوتاهی از ویرانی، بقیع را از نزدیک دیده است، ویرانی و خرابی آنجا را این‌گونه ترسیم می‌کند: 'چون وارد بقیع شدم، آنجا را همانند شهری دیدم که زلزله شدیدی در آن به وقوع پیوسته و به ویرانه‌ای تبدیل شده است، زیرا در جای جای بقیع به جز قطعات سنگ و کلوخ به هم ریخته و تیرهای چوب کهنه چیز دیگری نمی‌توان دید. ولی این ویرانی‌ها و خرابی‌ها در اثر وقوع زلزله و یا حادثه طبیعی نبوده، بلکه با عزم و اراده انسان‌ها به وجود آمده بود و همه آن گنبد و بارگاه‌های زیبا و سفید رنگ که نشانگر قبور فرزندان و یاران پیامبر اسلام بود، با خاک یکسان گردیده است.'

وی افزود: عبدالعزیز بن سعود که بعدها کشور عربستان را تاسیس کرد به شدت تحت تاثیر افکار و اندیشه های 'محمد بن عبدالوهاب' بود. محمد عبدالوهاب از نسل یهودیان تازه مسلمان شده بود که در قرن دوازدهم به عنوان احیاگر تفکر «ابن تیمیه»، شناخته شد. در تاریخ نقل شده است که محمد بن عبدالوهاب بعد از آشنایی با یک جاسوس انگلیسی با نام ' همفر' به شدت تحت تاثیر او قرار گرفت به نحوی که یکی از تعهداتی که به همفر داد تخریب بارگاه و حرم شریف بزرگان دین بود.

حجت الاسلام محمودی بیان داشت: همفر در سال ۱۱۲۲ه.ق. مصادف با ۱۷۱۰ میلادی از طرف وزارت مستعمرات انگلیس به همراه ده تن دیگر روانه کشور های مصر, ترکیه , عراق و حجاز شدند تا معلومات‌ کافی‌ به‌ منظور تقویت‌ راه‌هایی‌ برای‌ ایجاد تفرقه‌ میان‌ مسلمین‌ و گسترش‌ تسلط‌ بر کشورهای‌ اسلامی‌ جمع‌آوری‌ کنند. همفر از طریق دریا به استانبول رفت که در آن روزها پایتخت خلافت اسلامی نامیده می شد. در استانبول با نام محمد وانمود کرد که قصد دارد تلاوت قرآن ، احکام اسلامی و زبان های عربی ، ترکی و فارسی را بیاموزد. وی نزد شخصی به نام 'احمد افندی' به یادگیری قرآن و زبان پرداخت. نصف روز نیز در یک کارگاه نجاری کار می کرد. هر ماه گزارش کار و اطلاعات جمع آوری شده را به وزارت مستعمرات ارسال می کرد. وی دو سال در استانبول ماند و تقریبا آنچه را که یک مسلمان مومن باید می دانست فراگرفت.

مدیر مدرسه علمیه امام مهدی موعود(ع) گفت:همفر بعد از دو سال به انگلستان بازگشت با آموزش و تجربیاتی که کسب کرد عازم ماموریتی شد که طی آن توانست شکافی عظیم در بین مسلمانان ایجاد کند و آنها را به جان هم اندازد. در این هنگام دولت های عثمانی- که داعیه دار خلافت اسلامی بود- حال و روز خوشی نداشت. ده ها مامور ورزیده و باهوش روانه سرزمین های اسلامی شدند تا با دامن زدن به اختلافات، مسلمانان را رودرروی هم قرار داده و به خود مشغول سازند و این چنین بر سرزمین های مسلمانان مسلط شوند. جاسوسان آموزش دیده انگلیس وظیفه داشتند از راه های گوناگون باورها و اعتقادهای دینی مسلمانان را سست نموده ،همدلی و وحدت میان آنها را فروپاشند و سلامت فکری، روانی و اجتماعی آنان را از میان بردارند.


وی عنوان کرد: یکی از این جاسوسان «همفر» بود که توانست با تحریک و تشویق طلبه جوانی به نام «محمد بن عبدالوهاب» که فردی جسور، جاه طلب، بلندپرواز، خودسر ، خود رای ، ناآگاه، سطحی نگر و ناراضی نشان می داد، پایه های اختلافات مذهبی را در بین مسلمانان بنیاد نهاد. همفر که پی به سست ایمانی محمد بن عبدالوهاب برده بود با القائات مختلف و با کمک زنان زیباروی انگلیسی در مبانی فکری و باورهای نامحکم وی تشکیک ایجاد کرده و وی را برای اعلام مذهبی جدید که بتواند دنیای اسلام را به چالش جدی بکشاند، مهیا کرد و در نهایت ماموران و جاسوسان انگلیسی در هیبت اعراب بادیه نشین و به عنوان خدمتگزاران محمد بن عبدالوهاب و با پول کنسول انگلیس وهابیت را تاسیس کردند.


مدیر مدرسه علمیه امام مهدی موعود(ع) با بیان این که عربستان طی سال های اخیر به مرکز رشد و پرورش گروههای سلفی تکفیری در منطقه تبدیل شده است  و گروه هایی که به تبعیت از محمد بن عبدالوهاب و عبدالعزیز بن سعود بخشی از ماموریت خود را متوجه نابودی آثار فرهنگ و تمدن اسلامی کردند، بیان داشت: الان شاهد هستیم که کشور عراق پس از حمله آمریکا به خاک این کشور و سقوط رژیم بعثی حاکم بر آن، به صحنه فعالیت گسترده گروه‌های مسلح سلفی ـ تکفیری تبدیل شد. آنها در فاصله سال ۲۰۰۴ تا زمان بحران سوریه، دست به تخریب و انفجار بسیاری از زیارتگاه‌ها و آثار اسلامی این کشور زدند که نقطه اوج آن انفجارهای آستان مقدس امامین عسکریین در شهر سامرا بود.


حجت الاسلام محمودی بیان داشت: با آغاز بحران سوریه و انتقال گسترده گروه‌های تکفیری به صحنه جدید فعالیت‌های تروریستی خود، تخریب زیارتگاه‌ها در عراق دچار رکود نسبی شد. اما به دنبال بازگشت گروه موسوم به «داعش» (دولت اسلامی عراق و شام) از سوریه به عراق و تصرف استان نینوا (به مرکزیت شهر موصل) در شمال این کشور در خرداد ۱۳۹۳  موج جدیدی از تخریب زیارتگاه‌ها و آثار اسلامی آغاز شد.


وی گفت: در همین رابطه گروه داعش در مدت کوتاه تسلط خود بر موصل و برخی از دیگر شهرهای شمال عراق، دست به تخریب بسیاری از زیارتگاه‌های این مناطق ـ که تعدادی از آنها از آثار معماری بسیار مهم و باارزش در عراق به شمار می‌آیند ـ زده‌اند و بدین ترتیب ضربه جبران‌ناپذیری به میراث دینی و تاریخی مسلمانان در این منطقه وارد کردند.


حجت الاسلام محمودی با بیان این که تروریست های تکفیری در سوریه هم چندین بار برای تخریب حرم مطهر حضرت زینب (س) اقدام کرده اند که با مقاومت مدافعین حرم تاکنون نتوانسته اند به هدف خود برسند، اظهار داشت: اقدامات تروریست های تکفیری در عراق و سوریه منبعث از فتواهایی است که به سفارش ال سعود از زبان برخی از روحانیون این تروریست ها بیان می شود.


مدیر مدرسه علمیه امام مهدی موعود(ع) گفت:یکی از مفتیان تروریست ها در خصوص لزوم تخریب حرم حضرت زینب (س) اینگونه گفته است :قبر (حضرت) زینب (سلام الله علیها) منبع الهام شیعیان جهان است به همین دلیل برای نزدیکی به خدا آن را خراب کنید، با این کار صدمه‌ای به شیعیان می‌زنید که پیروزی در چند میدان جنگ هم با آن برابری نمی‌کند، وی سپس حرم حضرت زینب(سلام الله علیها) را کانون شرک می‌خواند.


وی بیان داشت: تروریست‌ها همچنین در اواخر سال ۹۱ بخشی از حرم حضرت سکینه (س) واقع در حومه دمشق را تخریب و به آن خسارات زیادی وارد کردند. ۱۲ اردیبهشت‌ماه ۹۲ تروریست‌های وابسته به گروهک جبهه النصره بارگاه 'حجر بن عدی' از صحابی حضرت رسول (ص) در شهر 'عدرا' در 'ریف دمشق' را تخریب و پس از کندن قبر، پیکر مطهر ایشان را به مکانی نامعلوم منتقل کردند. در همین رابطه گروه تروریستی تکفیری داعش همچنین مزار 'اویس القرنی'،‌ از یاران با وفا و گرانقدر امیر المومنین (ع) و 'عمار یاسر'، از صحابه پیامبر(ص) را در شهر رقه در شمال سوریه تخریب کرد.


مدیر مدرسه علمیه امام مهدی موعود(ع) با بیان این که بخش عمده ای از تلاش های رژیم صهیونیستی در سرزمین های اشغالی، طی سالهای اخیر متوجه ایجاد تغییر در هویت حقیقی آثار اسلامی فلسطین به ویژه مسجد الاقصی است، اظهار داشت: رژیم صهیونیستی با توسعه شهرک‌سازی‌هایش در کرانه باختری رود اردن به دنبال ایجاد تغییرات در هویت حقیقی مسجدالاقصی است. اقدامات تجاوزگرانه رژیم جعلی صهیونیستی در مسجدالاقصی همچون ایجاد تونل‌هایی در زیر مسجد و ساخت پارک‌های جانبی در پی تخریب ماهیت مسلمانان فلسطین است.


حجت الاسلام محمودی با بیان این که آثار اسلامی و مسیحی قدس بر اثر سیاستهای رژیم صهیونیستی برای یهودی سازی قدس با خطر جدی مواجه شده است، عنوان کرد: مسجد الاقصی، قبة الصخره به عنوان مهمترین نمادهای اسلامی این شهر به شمار می آیند که سیاستهای یهودی سازی رژیم اشغالگر صهیونیستی آنها را در معرض خطر نابودی قرار داده است.


وی ادامه داد: رژیم صهیونیستی به منظور پیشبرد سیاستهای توسعه طلبانه خود در مناطق فلسطینی با تغییر بافت جمعیتی مناطق فلسطینی و تخریب و یا تغییر کاربری بناهای اسلامی و ضمیمه ساختن آن به فلسطین اشغالی درصدد است ضمن فراهم آوردن شرایط برای تحریف واقعیات، به مناطق فلسطینی چهره یهودی بدهد.


حجت الاسلام محمودی گفت: در این چارچوب رژیم صهیونیستی بر اقدامات خود در زمینه احداث و گسترش شهرکهای صهیونیست نشین و تخریب بناهای اسلامی و نیز الحاق بناهای تاریخی فلسطینیان به فلسطین اشغالی افزوده است. رژیم صهیونیستی پس از سیطره کامل بر مناطق فلسطینی و بناهای اسلامی موجود در آن درصدد قبولاندن آن به جامعه جهانی است تا با فراغ آسوده اقدامات ویرانگرانه خود در مناطق فلسطینی و ابنیه اسلامی آن از جمله در خصوص مسجد الاقصی را پیگیری کند.


مدیر مدرسه علمیه امام مهدی موعود(ع) با بیان این که دور جدید اقدامات ضد انسانی رژیم صهیونیستی تشدید واکنشهای بین المللی علیه این رژیم ضد بشری را در پی داشته است، گفت: اما با این وجود آل سعود طی سال های اخیر گام های محکمی برای توسعه روابط با این رژیم به عمل آورده است و اخیرا با دلالی طرح آمریکا موسوم به 'معامله قرن' برای محرومیت بیشتر مردم فلسطین از سرزمین آبا و اجدادی خود ، تلاش می کند.


وی گفت: دولت سعودی که روزگاری باحمله به بقیع، قبور ائمه و بزرگان دین را نابود کرد ، امروز با دراز کردن دست یاری به رژیم صهیونیستی آنها را در نابود کردن آثار اسلامی در فلسطین اشغالی یاری می رساند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 14 =

نظرات

  • مهدی IR ۰۰:۳۱ - ۱۴۰۰/۰۲/۳۱
    0 0
    آقای محمودی چیشده جدیدا مدام با خبرگزاری حوزه گفت وگو میکنید؟؟ برا خودتون گزارش کار رد میکنید؟ اصلا اسم طلبه های مدرستونو میدونید؟