جمعه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۱ |۱۸ شوال ۱۴۴۳ | May 20, 2022
تصاویر /  دیدار رئیس سازمان امور عشایر ایران با آیت الله اعرافی

حوزه/مدیر حوزه‌های علمیه گفت: حوزویان به عنوان سربازان انقلاب و نظام در خدمت مردم خطه خوزستان تا رفع کامل مشکلاتشان هستند، امروز حوزه علمیه ناراحت و داغدار مشکلات خوزستان است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری حوزه، آیت الله علیرضا اعرافی، عضو شورای عالی حوزه های علمیه، در جمع تعدادی از فعالان فرهنگی و اجتماعی در خصوص اهمیت رسیدگی به مشکلات مردم خوزستان، اظهارکرد: جایگاه خاص و منحصر بفرد استان های مرزی کشور و به طور ویژه خوزستان سرافراز با آن سوابق درخشان تاریخی و سابقه ای که در دفاع مقدس داشتند بر کسی پوشیده نیست و بسیار ارزشمند است.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی افزود: پیروزی ما در جنگ تحمیلی بدون پیشگامی خوزستان امکان پذیر نبود و پیروزی در همه استان ها وقتی ظاهر می گردید که مردم آن خطه قهرمان، پیشقدم می شدند و خوزستانی ها همواره پیشقدم بودند و در روزهای آغازین جنگ تحمیلی علی رغم همه محرومیت ها با تمام توان در مقابل بیگانگان ایستادند و علی رغم اینکه بیشترین تمرکز در دنیا روی این استان به منظور واگرایی از انقلاب و نظام اسلامی ایران بوده و است، همچنان مقاوم ایستاده اند.

آیت الله اعرافی تصریح کرد: امروز اگر خطری باشد خوزستان زودتر از همه مقابل دشمن می ایستد و جوانان اقوام مختلف این خطه پیشگام هستند و ما به عنوان حوزه علمیه قدردان آن ها و مقاومت شان هستیم. اما این وضعیت و شرایطی که در خوزستان به وجود آمده، مایه شرمساری است و توجیهی ندارد.

عضو فقهای شورای نگهبان تصریح کرد: ما به عنوان حوزه علمیه با برادران و خواهران مان در استان خوزستان و نقطه به نقطه این استان همیشه قهرمان ابراز همدردی می کنیم و حوزه حتما برای کاهش گرفتاری ها و سختی های خوزستان همانطور که از ابتدا پیگیر بوده است این حضور و پیگیری تا رفع کامل مشکلات وجود خواهد داشت.

وی ادامه داد: در همین راستا با امامان جمعه و بزرگان استان برای رفع مشکلات در ارتباط بوده ایم و گفته ایم به عنوان طلبه شرمنده ایم، وقتی می بینیم مردم با امکانات بالقوه ای که در زمینه انرژی دارند در رنج به سر می برند، لذا هر جا امکان باشد حوزویان به عنوان سربازان انقلاب و نظام در خدمت مردم خطه خوزستان در رفع مشکلاتشان هستند.

مدیر حوزه های علمیه خاطرنشان کرد: امید است با سرعت و جدیت و در آغاز کار دولت جدید شاهد یک برنامه ریزی کلان و راهبردی برای مناطق محروم مرزی به خصوص استان خوزستان و برنامه عملیاتی سریع و انقلابی برای حل مشکلات آن خطه باشیم.

*راه حل مشکلات وجود مدیریت قوی، علمی و جهادی است

آیت الله اعرافی با بیان اینکه اساس حل مشکلات به استقرار مدیریت های قوی، علمی و جهادی برمی گردد، تأکید کرد: زیرساخت کشاورزی و صنعت باید تقویت و مشکلات اشتغال حل شود و بهره مندی مردم از منافع نفت و گاز استان، ارتقا یابد.

منتخب مردم تهران در مجلس خبرگان رهبری به نکاتی با عنوان «توصیه های حوزه» اشاره کرد و گفت: امروز مجلس و دولت باید برخی از قوانین را مورد بازنگری قرارداده و پیش بینی های جدی تری برای بهره مندی مردم خطه خوزستان انجام شود و همچنین در خصوص زیر ساخت هایی که به صورت میان مدت و بلند در منطقه اثرگذار است ارتقا یافته و در خصوص حل مشکلاتی در زمینه برق، آب و فاضلاب اقدامات کوتاه مدت و عاجلی صورت بگیرد.

آیت الله اعرافی افزود: ارتباط مستمر و تنگاتنگی با مسئولان به ویژه حوزه علمیه خوزستان داریم بطوریکه از دوره سیل گروه های متعدد جهادی علاوه بر طلاب بومی استان به این خطه اعزام شدند، حضوری که ستودنی بود و امروز نیز در سنگر دیگری حوزه علمیه به ویژه حوزه علمیه استان و همکاران ما در شهرهای مختلف استان خوزستان در صحنه حاضرند و نسبت به کمک رسانی و خدمت به مردم مظلوم و قهرمان استان بی منتّ و خالصانه خدمت می کنند.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم ادامه داد: ستاد بحران حوزوی نیز در ارتباط با مشکلات استان خوزستان فعال است و تاکید شد هر کاری از حوزه بربیاید در خدمت هستیم و گروههای جهادی در حوزه‌های علمیه آماده هر گونه خدمت رسانی به مردم خوزستان در رفع مشکلات می باشند.

۳۱۳/۱۷

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 9 =

نظرات

  • مجتهد IR ۲۰:۱۶ - ۱۴۰۰/۰۴/۳۰
    0 0
    ب فکر طلاب چی