پنجشنبه ۶ آبان ۱۴۰۰ |۲۱ ربیع‌الاول ۱۴۴۳ | Oct 28, 2021
علامہ محمد حسین اکبر

حوزه/ حجت‌الاسلام والمسلمین محمد حسین اکبر، موضوع زائرین اربعین حسینی و مشکلات آنان را را با دولت پاکستان مطرح کرد.

به گزارش گروه ترجمه خبرگزاری «حوزه» حجت الاسلام والمسلمین محمد حسین اکبر، رئیس اداره منهاج الحسین لاهور پاکستان، موضوع زائرین اربعین حسینی و مشکلات آنها را با دولت مطرح کرد.

وی نامه ای به اسد عمر، رئیس NCOC نوشته است که در آن به مشکلات زائرین امام حسین علیه السلام اشاره شده است.

وی گفت: شکی وجود ندارد که کرونا همه جهان را تحت تأثیر قرار داده است و اقدامات دولت پاکستان برای پیشگیری از این بیماری قابل قدردانی است.

وی با اشاره به شرایط جدید زائرین کربلا، اظهار داشت: یک سیاست جدید برای زائران عازم کربلا صادر شده است که غیرقابل قبول است. به خدمه هوانوردی از سوی NCOC اخطار داده شده که در مورد زائرین از شرایط جدید پیروی کنند. زائرین پس از تکمیل روادید، بلیط رفت و برگشت هواپیما، حمل و نقل و کارهای هتل، وقتی برای سفر به فرودگاه وارد می شوند، توسط خدمه هواپیمایی کشوری از شرایط جدید زائرین که توسط NCOC تعیین شده آگاه می شوند. و آنان را از سوار شدن به هواپیما منع می کنند.

وی در ادامه به کاهش تعداد زائرین اشاره کرد و گفت: تعداد زائرین عازم کربلا نیز به ۱۳۰۰ تا ۱۵۰۰ نفر محدود شده است، این رفتار دوگانه دولت با تعداد زائرین بیش از حد است.

وی افزود: پول ویزا، بلیط و رزرو هتل، غیر قابل استرداد بودن مساوی با ورشکستگی زائرین است و این بهانه ای برای اختلاف افکنی میان رئیس کاروان و زائران است.

وی در پایان تاکید کرد: باید به زائران اجازه داده شود بلافاصله برای اربعین حسینی به کربلا عازم شوند و از این نکته نیز حائز اهمیت است که دولت عراق به هر زائر تنها هفت روز ویزا داده است که زمان بسیار کوتاه است و از دولت می خواهیم که تلاش کند این مدت هم زیاد شود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 3 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8