سه‌شنبه ۲۷ مهر ۱۴۰۰ |۱۲ ربیع‌الاول ۱۴۴۳ | Oct 19, 2021
امام جمعه قزوین

 حوزه / رئیس شورای حوزه علمیه استان قزوین گفت: اقتدار نظامی امروز نتیجه عمل به آیه «وَأَعِدّوا لَهُم مَا استَطَعتُم مِن قُوَّةٍ» است.

به گزارش خبرنگارخبرگزاری «حوزه» از قزوین، حجت الاسلام والمسلمین عبدالکریم عابدینی، ظهر امروز در دیدار فرمانده سپاه صاحب الامر(عج) استان قزوین و جمعی از معاونان، با تبریک آغاز هفته گرامیداشت دفاع مقدس اظهار کرد: خدای متعال فرموده «إِن تَنصُرُوا اللَّهَ یَنصُرکُم وَیُثَبِّت أَقدامَکُم» یعنی (اگر (آیین) خدا را یاری کنید، شما را یاری می‌کند و گامهایتان را استوار می‌دارد) و تفسیر این آیه را در پیروزی انقلاب اسلامی، دفاع مقدس و دفاع از حرم مشاهده کردیم.

 وی تصریح کرد: خدای متعال فرموده به ستمگران تکیه نکنید چرا که از میان خواهید رفت و همه دیدند که همان کسانی که از صدام در جنگ تحمیلی حمایت می‌کردند، صدام را به نابودی کشاندند و او را از بین بردند.

امام جمعه قزوین افزود: برای کشور کویت نیز سرنوشتی مشابه رقم خورد، در حالی که کویت در دوران جنگ تحمیلی از صدام حمایت می‌کرد، مدتی بعد توسط همان صدام به آتش کشیده شد و این جمهوری اسلامی ایران بود که به مدد آنها رفت و چاه‌های نفت آتش گرفته کویت را خاموش کرد.

 نماینده ولی فقیه در استان قزوین خاطرنشان کرد: در سال‌های گذشته برخی تلاش می‌کردند که با تکیه بر همین ظالمان و ستمگران که جز منافع خود به هیچ چیز دیگر فکر نمی‌کنند، تکیه کنند اما همگان دیدند که هیچ خیری از آنها به ما نرسید و آنها که به دشمنان تکیه کردند، رسوای عالم شدند.

وی بیان کرد: خدای متعال فرموده ما باد را فرمان دادیم تا یاری‌گر مؤمنان در مقابله با دشمنان باشد و نمونه آن را در طبس مشاهده کردیم و در آیه دیگر فرموده برخی از نیروهای الهی به اندازه باد هم اثر بیرونی ندارند اما کارشان را انجام می‌دهند و زمینه غلبه بر دشمن را فراهم می‌آورند.

 رئیس شورای حوزه علمیه استان قزوین با تشریح آیه۶۰ سوره مبارکه انفال عنوان کرد: ما به آیه شریفه «وَأَعِدّوا لَهُم مَا استَطَعتُم مِن قُوَّةٍ» با امر رهبر معظم انقلاب عمل کردیم و در عرصه نظامی و دفاعی به این همه عزت و عظمت دست یافتیم و اگر در عرصه‌های دیگر نیز به آیات قرآن عمل کنیم، به اوج قله‌های عزت و عظمت دست خواهیم یافت.

 امام جمعه قزوین اظهار کرد: خداوند تاکید کرده است وقتی در مقابل دشمنان قرار گرفتید، ثابت قدم و زیاد به یاد خدا باشید و اگر ثابت قدم باشید، یقیناً پیروزی از آنِ شما خواهد بود و ذلت و خواری نصیب دشمنان می‌شود.

اقتدار امروز ایران نتیجه عمل به آیه «وَأَعِدّوا لَهُم مَا استَطَعتُم مِن قُوَّةٍ» است

 انتهای پیام /

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 3 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8