دوشنبه ۳ آبان ۱۴۰۰ |۱۸ ربیع‌الاول ۱۴۴۳ | Oct 25, 2021
دفاع مقدس

حوزه/ معاون فرهنگی حوزه علمیه خواهران گلستان از اجرای بیش از ۷۴۰ برنامه‌ هفته دفاع مقدس در مدارس علمیه خواهران استان خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری حوزه از گرگان، خانم لیلا کابوسی در جمع خبرنگاران بیان کرد: نقش موثر زنان در هشت سال دفاع مقدس، امری انکارناپذیر و سرشار از ایثاری آگاهانه است، بانوانی که برای حفظ نظام مقدس جمهوری اسلامی به یاری رزمندگان سلحشور شتافتند و با ایثار و فداکاری وصف‌ناپذیری روحیه آنان را تقویت کرده و برگ‌های زرینی بر تاریخ رشادت‌های این مرز و بوم افزودند.

وی خاطرنشان کرد: تاریخ‌ معاصر ایران ‌شاهد گویایی ‌بر حضور همه ‌جانبه ‌و فعالانه ‌زنان ‌مسلمان ‌ایرانی ‌در صحنه‌های‌ گوناگون ‌دفاعی، رزمی، سیاسی ‌و اجتماعی‌ بوده ‌است؛ زنانی که در راه آرمان و عقیده خویش از عواطف و احساسات خود چشم پوشی می‌کنند؛ آنان ‌در دفاع‌ مقدس، نقشی‌ ریشه‌دار و ارزشمند داشته‌ و با پیروی‌ از مکتب ‌عاشورا حماسه‌های ‌فراموش‌ نشدنی ‌آفریدند.

معاون فرهنگی حوزه علمیه خواهران گلستان اضافه کرد: امام خمینی(ره) درباره نقش‌ آنان در دفاع ‌مقدس‌ می فرمایند: «پیروز و سرافراز باد نهضت ‌اسلامی‌ زنان ‌معظم‌ ایران، افتخار بر این ‌قشر عظیمی‌که ‌با حضور ارزشمند و شجاعانه ‌خود در صحنه ‌دفاع، میهن ‌اسلامی‌ و قرآن‌کریم ‌و انقلاب ‌را به ‌پیروزی‌ رسانده ‌و اکنون‌ در جبهه ‌و پشت‌ جبهه ‌در حال‌ فعالیت ‌و آماده ‌فداکاری‌ هستند».

خانم کابوسی با بیان این‌که دفاع مقدس یادآور حماسه‌های بی‌بدیل فرزندان این مرز و بوم است، ابراز کرد: هفته دفاع مقدس فرصتی مغتنم برای نشر، ترویج و تقویت اهداف و ارزش‌های دفاع مقدس است که حوزه علمیه خواهران همچون سایر مناسبت های ملی و مذهبی، برنامه های بزرگداشتی را در نظر گرفتند و در حال انجام است.

وی با اعلام این‌که بیش از ۷۴۰ برنامه‌ در هفته دفاع مقدس در مدارس علمیه خواهران استان در حال برگزاری است، عنوان کرد: بیش از ۴۰ برنامه همایش و نشست‌ها، ۱۱ مورد برپایی نمایشگاه، بیش از ۴۰ برنامه دیدار و تجلیل از خانواده معظم شهدا و یادگاران جنگ، بیش از ۴۵۰ مورد توزیع بسته‌های فرهنگی، ۴۰ مورد اجرای مسابقات فرهنگی ورزشی و غبارروبی مزار شهدا و ده‌ها عنوان دیگر نمونه‌هایی از برنامه‌های انجام‌شده در این استان است.

انتهای پیام

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8