دوشنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۰ |۱ جمادی‌الاول ۱۴۴۳ | Dec 6, 2021
تصاویر / اولین سالگرد شهادت دانشمند هسته ای و دفاعی شهید محسن فخری زاده در فم

حوزه/ نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه مسئولان میدان را برای جوانان با فرهنگ بسیجی باز کنند، گفت: در این فرهنگ بهترین راه رسیدن به خدا خدمت به مردم است بنابراین اگر به دنبال پیشرفت و آبادانی وجلوگیری از فساد در کشور هستیم باید هرچه بیشتر فرهنگ بسیج را بر کشور حاکم کنیم.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری حوزه، حجت الاسلام والمسلمین عبدالله حاجی صادقی در سخنرانی مراسم سالگرد شهید فخری زاده و گرامی داشت هفته بسیج که در حرم مطهر بانوی کرامت برگزار شد، فرهنگ بسیج را برگرفته از فرهنگ اهل بیت(ع) دانست و گفت: بسیجی یعنی کسی که جان خود را فدای دین می کند و معتقد است تا وقتی جان در بدن دارد به دشمن اجازه ظلم و تجاوز نمی دهد.

وی با بیان اینکه این مکتب را شهدای ما از امام حسین علیه السلام و حضرت زهرا سلام الله علیها آموخته بودند و تا پای جان خود از مسیر حق دفاع کردند، گفت: بزرگترین تحولی که انقلاب اسلامی ایجاد کرد تحول و دگرگونی در درون انسان‌ها بود تا به آنها حیات طیبه ببخشد و به معنی واقعی آن‌ها را زنده کند.

نماینده ولی فقیه در سپاه با بیان اینکه یکی از کارکردها و ثمرات دین احیا و زنده کردن انسان‌ها است، افزود: حیات نباتی و حیوانی به همه مخلوقات داده شده، اما حیات انسانی فقط در پرتو دین حاصل می شود که در قرآن از آن تعبیر به حیات طیبه کرده است که از شروط رسیدن به این حیات برخورداری از ایمان و عمل صالح است.

وی با بیان اینکه مقام معظم رهبری، ویژگی های بسیجی را داشتن ایمان قلبی و عمل صالح عنوان کرده اند، گفت: همین ویژگی ها بود که جوانان را به حیات طیبه نزدیک کرد و امروز همین جوانان در مقابل استکبار جهانی می‌ایستند.

حجت الاسلام والمسلمین حاجی صادقی، برنده اصلی این انقلاب را شهدا دانست و گفت: مقام معظم رهبری در پیام تسلیت شهادت شهید فخری زاده بیان کردند، «شهادت مزد مجاهدت‌های بی نظیر است» و شهید سلیمانی هم تنها آرزویی که برای خودش داشت شهادت بود زیرا حیات طیبه الهی را درک کرده بود.

وی بسیجی بودن را بعد از مقام شهادت در رتبه دوم حرکت به سمت حیات طیبه دانست و گفت: بسیج یک نهاد و مجموعه خاص نیست، بلکه یک فرهنگ است که توسط انقلاب احیا شد و انسان ها را از حیوانیت به سوی انسانیت و ارزش های اخلاقی از قبیل فداکاری، ایثار و گذشت سوق می دهد.

نماینده ولی فقیه در سپاه با بیان اینکه بسیج اختصاص به گروه خاصی ندارد، افزود: علما و دانشمندان ما به بسیجی بودن افتخار می کنند و هرچه علم انسان بالاتر برود این روحیه در او بیشتر تقویت می شود.

وی حیات طیبه را اکتسابی دانست و گفت: خداوند حیات طیبه را به افرادی می‌دهد که ظرفیت داشته باشند ولی حیات حیوانی را به همه داده است و حتی به افرادی که اهل دینداری و رسیدن به حیات طیبه نیستند امکانات بیشتری برای حیات حیوانی داده است.

حجت‌الاسلام والمسلمین حاجی صادقی فرهنگ بسیج را برگرفته از مکتب عاشورا دانست و ادامه داد: فرهنگ بسیجی یک فرهنگ هیجانی و احساسی نیست، بلکه مبتنی بر قوه تدین، خردورزی و انتخاب است و هرچه علم انسان بیشتر شود نیاز به این فرهنگ ایمانی را هم بیشتر درک می‌کند.

وی با بیان اینکه در فرهنگ بسیجی خدا و مردم در مقابل هم نیستند، گفت: در این فرهنگ بهترین راه رسیدن به خدا خدمت به مردم است بنابراین اگر به دنبال پیشرفت و آبادانی و جلوگیری از فساد در کشور هستیم باید هرچه بیشتر فرهنگ بسیج را بر کشور حاکم کنیم.

نماینده ولی فقیه در سپاه، دولت کنونی را دارای روحیه فرهنگ بسیجی دانست و ابراز کرد: این دولت نیازمند نیروهایی است که بسیجی وار عمل کنند و اهل خدمت، اخلاص، ولایت مداری و مقدم کردن آسایش دیگران بر آسایش خود باشند.

وی با اشاره به موفقیت فرهنگ بسیجی در عرصه مقابله با کرونا گفت: مسئولان باید میدان را برای جوانان با فرهنگ بسیجی باز کنند و اگر مسئولانی با این فرهنگ و روحیه سر کار باشند آن وقت است که نصرت الهی هم می آید و در کارها موفق خواهیم شد.

گفتنی است در پایان این مراسم از سند هویتی و شناسنامه شهید محسن فخری‌زاده با حضور فرزندان این شهید رونمایی شد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 9 =