دوشنبه ۲۷ دی ۱۴۰۰ |۱۳ جمادی‌الثانی ۱۴۴۳ | Jan 17, 2022
سردار قاآنی

حوزه/ فرمانده نیروی قدس سپاه گفت: پیام ما به آمریکایی ها این است که گذشت دورانی که هر غلطی می خواستید می کردید، هنوز وقت دارید از جغرافیای ما بروید بیرون، در غیر این صورت کاری می کنیم که آنچه در افغانستان سرتان آمد و فرار کردید بر سر شما بیاید.

به گزارش خبرگزاری «حوزه» از شیراز، سردار اسماعیل قاآنی، صبح امروز در مراسم نخستین سالگرد شهید حاج رسول استوار که در حرم مطهر شاهچراغ(ع) برگزار شد، ضمن گرامی داشت یاد و خاطره شهدا اظهار کرد: استان فارس شخصیت های بسیار بزرگی را در طول تاریخ از حافظ و سعدی گرفته تا علمایی مانند شهید دستغیب و ۱۵ هزار شهید را در خود جای داده است که موجب استحکام دفاع قهرمانانه در برابر متجاوزان شده است.

وی در ادامه با تصریح اینکه جلسه یادبود شهدا جلسه بزرگداشت متعارف کسی که از دار دنیا رفته نیست، این جلسات، جلسات برشماری عزت و سربلندی افتخاری است که در برون وجود این شهدای عالی مقام بوده است و در عرصه هایی مانند دفاع مقدس و در این سال های اخیر دوره جنگ های مقاومتی در منطقه این ارزش های درونی انسان های پاک که فرزندان معنوی نبی مکرم اسلام و امیر مومنان بودند تجلی پیدا کرده و اوج خود را در وجود شهدای عالی مقام نشان داده اند، این جلسات ضمن اینکه برای تکریم مقام شهدا است اما جایی است که ما یک بار دیگر بیان می کنیم این ویژگی های ارزشمندی که در درون این انسان های ارزشمند وجود داشته است.

به گفته فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران باید در جلسات یادبود شهدا ویژگی های ارزشمند شهدا مرور کنیم چراکه یاد شهدا را ما باید ادامه دهیم، قدس هدفی است که به آن می رسیم، اما یک نقطه کمکی است که به حکومت جهانی امام زمان(عج) برسیم، این مسیری است که شهدای ما پیش روی ما باز کرده اند و این جلسات، جلسات رزمایش چگونه حرکت کردن برای رسیدن به قله عزت است، در این جلسات چهار پیام وجود دارد که نخستین آن به خانواده محترم شهدا است که چه چیزی بهتر از این که فردی مانند شهید استوار همیشه با اخلاص زندگی کند و زندگی خود را با شهادت معطر کند.

وی خاطرنشان کرد: از وجود مبارک مادران و پدران پاک است که شهیدان توانسته اند مسیر با عزت را ادامه کند، چه زندگی و مرگی بالاتر از شهدات وجود دارد، سخن دوم در خصوص خود ما و دوستان شهید است که بنا بر این داریم تا ادامه دهنده راه شهدا باشیم، اگر می خواهیم ادامه دهنده راه شهدا باشیم باید ویژگی های شهدا را در خود ایجاد کنیم.

سردار قاآنی افزود: نخستین ویژگی شهدا که میان همه آنان مشترک است عمل به تکلیف است، همه شهدا به دنبال عمل به تکلیف بودند و تعیین کننده تکلیف در مکتب شهدا وجود مبارک امام راحل و امروز مقام معظم رهبری است، ما باید وظیفه خود را از امام بگیریم، هیچ کس نمی تواند برای ما تعیین تکلیف کند بلکه ما وظیفه خود را از امام خود می گیریم، شهدا برای انجام این کار بزرگ گام برداشتند، اگر می خواهیم ادامه دهنده راه شهدا باشیم باید تکلیف مدار باشیم، آن هم تکلیفی که از مصدر امام باشد.

وی گفت: ویژگی دوم شهدا که همه آنان دارا بودند و به ویژه در شهید استوار برجسته بود، انجام وظیفه در حد استطاعت است ، شهدا خواب چیزهایی که نداشتند را نمی دیدند اما برای آنچه داشتند زحمت می کشیدند.

فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران توکل به خدا و توسل به اهل بیت(ع) را ویژگی سوم همه شهدا برشمرد و بیان داشت: علی رغم اینکه شهدا توانایی بالایی داشتند اما همیشه چشم آنان به خداوند بود.

وی با بیان اینکه پیام شهدا به دوستان انقلابی این است که ببیند ما با تأسی به مکتب اهل بیت(ع) وارد میدان شده ایم، اظهار داشت: عزت و غیرت اسلامی و احساس وظیفی دینی موجب شد تا شهدا در میدان حاضر شوند.

سردار قاآنی در بخش دیگری از سخنان خود به عزت جمهوری اسلامی اشاره و عنوان کرد: در حالی که در غزه یک ایرانی وجود نداشت، اما فرهنگ شهدای ما با بچه ها همراه بود و این ظرفیت های برونی این ملت بود؛ شهدای عالی مقام ما کارهای بزرگی کردند و پس از ۲۰۰ سال نگذاشتند یک وجب خاک را از دست بدهیم.

فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران گفت: همه به حمایت از سعودی کثیف جمع شده اند و پس از هفت سال جنگ با یک مشت مظلوم هنوز نتواسته اند کاری انجام دهند؛ فرهنگ مقاومت تاثیر گذار است و به حول قوه الهی مسیری که طی می کنیم به حکومت امام زمان(عج) خواهد رسید. بستر این سخن در جهان اسلام فراهم شده است.

سردار قاآنی اظهار کرد: پیام آخر به دشمنان اسلام و انقلاب اسلامی این است که به حال خود فکری کنید که گذشت دورانی که هر غلطی می خواستید می کردید؛ دوران بزن دررویی گذشت، اگر زدید باید تا آخر جواب بگیرید.

وی عنوان کرد: آمریکایی ها مکار، حیله گر و جنایت کار هستند، ۲۰ سال در افغانسان جنگیدند، بالاترین شکست آنان در این دوران شکست در افغانستان بود، ۲۰ سال در جنگ هایی که واسطه ای راه انداخته بودند سود می خوردند، اما در افعانستان خود آمریکا وارد شد؛ پس از ۲۰ سال تازه به پشت میز مذاکره رسیده اند. پس از شهادت شهید حاج قاسم سلیمانی یک سخن اساسی این بود که بخشی از آن عمل شده و بخش دیگر نیز به عزت جبهه مقاومت عملی خواهد شد از افغانستان اخراج شدند این امریکایی ها در واقع فرار کردند.

سردار قاآنی تصریح کرد: پیام ما به آمریکایی ها این است که هنوز وقت دارید از جغرافیای اطراف ما بروید بیرون، در غیر این صورت اگر جغرافیای اطراف ما را ترک نکنید کاری می کنیم که آنچه در افغانستان سرتان آمد و فرار کردید بر سر شما بیاید.

انتهای پیام

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 0 =