پنجشنبه ۳۰ دی ۱۴۰۰ |۱۶ جمادی‌الثانی ۱۴۴۳ | Jan 20, 2022
محدر

حوزه/ معاون فرهنگی تبلیغی حوزه های علمیه خواهران گفت: نیاز است نسبت به مسائل و شبهات، کار علمی قوی صورت پذیرد و اتاق‌های فکر داشته باشیم تا بتوانیم پاسخگو باشیم.

به گزارش خبرگزاری حوزه، حجت الاسلام والمسلمین تقی محدر در همایش "دیدار یار دیرین" (دانش آموختگان استان قم) که امروز دوشنبه ۱۵ آذرماه ۱۴۰۰ در سالن همایش های آیت الله شرعی مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران برگزار شد، اظهار داشت: حفظ اصل دین را خداوند تضمین کرده است و رسالت حوزه های علمیه ترویج و گسترش دین است.

وی با اشاره به این سخن امام صادق(ع) که فرمودند «الْعَالِمُ بِزَمَانِهِ لَا تَهْجُمُ عَلَیْهِ اللَّوَابِسُ؛ شبهات به کسی که زمانه خود را بشناسد هجوم نمی‌آورد»، افزود: امروز برای موفقیت در ترویج دین الهی باید عالم به زمان بود و دنبال راه حل دقیق برای پاسخگویی به مسائل گشت.

معاون فرهنگی تبلیغی حوزه های علمیه خواهران ادامه داد: عالم به زمان بودن یعنی این که بدانیم دشمن چه برنامه‌ای را طراحی کرده و نسبت به آن راه حل داشته باشیم و به گونه ای نباشد که در زمین دیگری بازی کنیم؛ به عنوان مثال امروز دشمن به دنبال بی عفت کردن جامعه به ویژه زنان ماست، ولی ما روی پوشش و حجاب بحث می کنیم و این در حالی است که اگر عفت افراد حفظ شود، پوشش نیز تصحیح خواهد شد.

وی، رسالت امروز طلاب و حوزه های علمیه را بسیار سنگین برشمرد و خاطرنشان کرد: یکی از رسالت ها شناسایی راه‌حل مناسب برای پاسخگویی به مسائل و شبهات است و این امر نیازمند به روز شدن افراد در مسائل علمی و فرهنگی است.

حجت الاسلام والمسلمین محدر با اشاره به این سخن آیت الله مصباح یزدی(ره) که «ما در هیچ عصری به اندازه امروز با سؤالات و شبهات مواجه نبوده ایم»، گفت: نیاز است نسبت به مسائل و شبهات، کار علمی قوی صورت پذیرد و اتاق‌های فکر داشته باشیم تا بتوانیم پاسخگو باشیم.

وی تصریح کرد: همه باید نسبت به مسائل فرهنگی و دینی جامعه دغدغه داشته باشند و با متولی شدن چند نهاد و یا تعدادی افراد نمی شود مسائل فرهنگی را حل و فصل کرد و برای آن برنامه داشت و موفقیت در این مسئله، عزم همگانی را می طلبد.

معاون فرهنگی تبلیغی حوزه های علمیه خواهران در پایان مجهز شدن به سلاح علم و تقوا را ضرورتی برای حوزه، طلاب و دانش آموختگان عنوان کرد و بیان داشت: در کنار این موضوع طلاب باید مردمی باشند تا بتوانند اثرگذاری ایجاد کنند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 9 =