پنجشنبه ۳۰ دی ۱۴۰۰ |۱۶ جمادی‌الثانی ۱۴۴۳ | Jan 20, 2022
حجت الاسلام علی فدایی

حوزه/ حجت الاسلام فدایی با اشاره به اینکه برای تقویت فرهنگ نماز در بین دانش آموزان باید از ابزارهای یادگیری مناسب بهره گرفت، گفت: نهادینه سازی فرهنگ اقامه نماز در مدارس راه گشای بسیاری از مشکلات و معضلات اجتماعی است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری حوزه در استان کردستان، اجلاسیه نماز دانش‌آموزی با حضور حجت الاسلام علی فدایی، امام جمعه سریش آباد، رئیس آموزش و پرورش، رئیس شورای اسلامی، فرمانده حوزه مقاومت بسیج شهید افیونی، معاون پرورشی و دبیر ستاد اقامه نماز و با حضور تعدادی از دانش آموزان، در سالن اجتماعات آموزش و پرورش این شهر برگزار شد.

حجت الاسلامی علی فدایی در این مراسم اظهار داشت: پیوند و اتحاد مسجد، خانه و مدرسه، باعث گسترش ارتباط و انس دانش آموزان با قرآن و واجبات دینی از جمله نماز می‌شود و امروز استحکام این پیوند بیشتر از هر زمان دیگری احساس می‌شود.

امام جمعه سریش آباد با اشاره به اینکه نماز پل ارتباطی بین انسان و معبود است، افزود: نهادینه کردن فرهنگ اقامه نماز در مدارس راه گشای بسیاری از مشکلات و معضلات اجتماعی است.

وی بیان کرد: اگر والدین اهل نماز باشند بدون شک فرزندان آنها نیز به این واجب الهی عنایت خواهند داشت.

حجت الاسلام فدایی اظهار کرد: لازم است برای ترویج فرهنگ نماز در ۲ کانون مهم خانه و مدرسه اقدامات آموزشی ـ تربیتی به زبان ساده و شفاف بر حسب گروه سنی دانش آموزان صورت گیرد.

وی با بیان اینکه برای تقویت فرهنگ نماز در بین دانش آموزان باید از ابزارهای یادگیری مناسب بهره گرفت، خاطرنشان کرد: باید دریچه یادگیری و درک افراد را نسبت به مسائل معنوی همانند نماز، روزه و سایر عبادات را بالا برد.

در ادامه این مراسم، احمدعلی شفیعی، رئیس اداره آموزش و پرورش سریش آباد به بیان اهداف اجلاسیه نماز پرداخت و برنامه های اجرا شده توسط آموزش و پرورش در راستای آموزه های دینی دانش آموزان و ترویج ارزش های اسلامی و نماز را تشریح نمود.

در پایان این مراسم، از فعالان نماز با اهدای هدایایی تجلیل به عمل آمد.

انتهای پیام

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 17 =