دوشنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۲ |۲۱ جمادی‌الاول ۱۴۴۵ | Dec 4, 2023
دیدار رئیس شورای علمای شیعه افغانستان با حضرت آیت‌الله سیستانی

حوزه/ حضرت آیت‌الله سیستانی گفتند: وظیفه مرجعیت خدمت به اهل‌بیت و شیعیانش است، هم در عراق، هم در افغانستان و هم در جاهای دیگر.

به گزارش سرویس بین‌الملل خبرگزاری حوزه، رئیس شورای علمای شیعه افغانستان با حضرت آیت‌الله سیستانی دیدار کرد.
در این دیدار حضرت آیت‌الله سیستانی گفتند: امروز وظیفه اغنیا و ثروتمندان جامعه است تا بیشتر از گذشته فقرا و نیازمندان را یاری کنند.
ایشان ضمن اشاره به مشکلات مشترک فراوان مردم عراق و افغانستان، بر ضرورت هوشمندی هرچه بیشتر مردم و علما تاکید کرده و افزودند: در این شرایط انتظارات از مرجعیت بالاتر رفته و احتیاجات افزایش یافته، لذا وظیفه علما نیز سنگین‌تر شده‌است.
حضرت آیت‌الله سیستانی با اشاره به وظیفه مرجعیت اضافه کردند: وظیفه مرجعیت خدمت به اهل‌بیت و شیعیانش است، هم در عراق، هم در افغانستان و هم در جاهای دیگر.
وی خطاب به رئیس شورای علمای شیعه افغانستان برای خروج از بحران اقتصادی در افغانستان توصیه کرد تا اغنیا و ثروتمندان جامعه بیش از پیش توانگری کنند و هرچه بیشتر مستضعفان و فقرا را یاری برسانند.
در این دیدار آیت‌الله صالحی رئیس شورای علمای شیعه افغانستان نیز ضمن تشکر، از کمک‌های مادی و معنوی دفتر حضرت آیت‌الله سیستانی برای رفع مشکلات اقتصادی مردم افغانستان قدردانی به عمل آورد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 14 =

نظرات

  • IR ۱۳:۳۹ - ۱۴۰۰/۱۱/۳۰
    0 0
    حفظه الله تعالی . حقیقتا ایشان میراث دار علمای سلف هستند و قلبشان فقط برای دین و شیعیان می تپد