دوشنبه ۱۳ تیر ۱۴۰۱ |۴ ذیحجهٔ ۱۴۴۳ | Jul 4, 2022
معاون فرهنگی دفتر تبلیغات

حوزه/ حجت الاسلام والمسلمین روستاآزاد نقش مرحوم حضرت آیت الله علوی گرگانی را در عرصه دفاع مقدس درخشان دانست و گفت: با بررسی حیات پاک این مرجع فقید دیده می شود که ایشان چه فعالیت های مهمی در دوران دفاع مقدس را ارائه کرده اند.

به گزارش خبرگزاری حوزه، حجت الاسلام والمسلمین روستاآزاد معاون فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی در همایش وعاظ عرصه دفاع مقدس که به همت معاونت فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی در مرکز همایش های غدیر قم برگزار شد، گفت: محافل و جلسات مرتبط با یاد شهدا همواره معطر و دل انگیز بوده اند؛ ارتباط با شهید و شهادت این روحیه را به انسان می دهد که هیچ خوفی در دل نداشته باشد.

وی افزود: ایستادگی، حزن نداشتن و عدم تبدل از ویژگی های شهدا و کسانی است که با شهیدان همراه بوده اند.

حجت الاسلام والمسلمین روستاآزاد خاطرنشان کرد: چه رفیقان خوبی اند شهیدان که بیش از یک میلیارد نفر همه روزه از خداوند طلب می دارند با آنان محشور شوند.

وی نقش مرحوم حضرت آیت الله علوی گرگانی را در عرصه دفاع مقدس درخشان دانست و گفت: با بررسی حیات پاک این مرجع فقید دیده می شود که ایشان چه فعالیت های مهمی در دوران دفاع مقدس را ارائه کرده اند.

شایان ذکر است در پایان این مراسم از خانواده های شهیدان قنوتی و صالحی خوانساری، بیت مرحوم حضرت آیت الله علوی گرگانی و ۷ نفر از رزمندگان و یادگاران دفاع مقدس تجلیل به عمل آمد.

همچنین حاج مهدی رسولی مداح اهل بیت (ع) به ذکر روضه شهدا پرداخت.

رونمایی از کتاب «اخلاق و معنویت در مکتب شهید سلیمانی» که به همت مؤسسه بوستان کتاب منتشر شده است، پایان بخش این همایش بود.

کتاب «اخلاق و معنویت در مکتب شهید سلیمانی» کوشیده است اخلاق و معنویت را در مکتب شهید سلیمانی بر اساس آموزه های دینی و بیان خاطراتی از زندگی آن شهید بزرگوار تبیین کند تا ضمن ارائه مطالب ارزشمند اخلاقی و معنوی، بر جنبه کاربردی و عملی بودن آن نیز تأکید مضاعف شود.

این اثر در ۱۰ گفتار تنظیم شده است که عناوین این گفتارها عبارتند از: «تزکیه و تهذیب نفس»، «اخلاص»، «توکل»، «عبادت و عشق به خدا»، «دلدادگی به ساحت مقدس اهل بیت(ع)»، «ساده زیستی»، «تواضع و فروتنی»، «ایثار و فداکاری»، «احسان و خدمت به مردم» و «عدالت اجتماعی».

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =