چهارشنبه ۱۵ تیر ۱۴۰۱ |۶ ذیحجهٔ ۱۴۴۳ | Jul 6, 2022
حضور کودکان در آیین ترتیل خوانی حرم حضرت معصومه(س)

حوزه/ مشاور مرکز خدمات حوزه‌ علمیه استان اردبیل در نشست مجازی مدرسه علمیه الزهراء سلام‌الله‌علیها خلخال عنوان کرد: مدیریت رفتار در والدین کلید تربیت مؤثر است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری حوزه در اردبیل، طاهر اصلانی در نشست‌ مجازی مدرسه علمیه الزهراء سلام‌الله‌علیها شهرستان خلخال با عنوان «مهارت‌های زندگی با تأکید بر نقش پدری و مادری در تربیت فرزند» اظهار داشت: قبل از تربیت فرزند، والدین باید تدبیر و مدیریت کافی را در این زمینه داشته باشند تا بتوانند فرزندان موفقی تربیت کنند.

وی گفت: تربیت اخلاقی و اجتماعی فرزندان از ضروریات زندگی آنهاست و فرزندان برای موفقیت در نقش‌هایی که در جامعه باید بپذیرند نیازمند یادگیری مهارت‌های کاربردی از جمله کنترل رفتار و قدرت تصمیم‌گیری و کنترل هیجانات هستند.

مشاور مرکز خدمات حوزه‌های علمیه استان اردبیل، با اشاره به زمان شکل‌گیری شخصیت فرزندان بیان داشت: روانشناسان بر این باورند که عمده شخصیت فرد در همان سال‌های نخست زندگی شکل می‌گیرد و مناسب‌ترین زمان برای پرورش رفتارهای مطلوب برای به کارگیری در دوران‌های بعدی زندگی، زمانی است که هنوز شخصیت کودک شکل نگرفته و مسئولیت این امر حساس در وهله اول بر عهده خانواده به‌ویژه والدین است.

اصلانی، ظهور فناوری و تغییر ارتباطات در تربیت کودک را مؤثر دانست و اظهار کرد: با توجه به ظهور عصر فناوری اطلاعات و ارتباطات، نوع تربیت نیز در این عصر با دوره‌های گذشته متفاوت است به‌گونه‌ای که در دنیای امروز با پیشرفت تکنولوژی و وسایل ارتباطی از جمله ماهواره‌ها، اینترنت، تلفن همراه و شبکه‌های اجتماعی با کمرنگ‌شدن نقش والدین در تربیت فرزندان مواجه هستیم که نتیجه آن قرار گرفتن بنیان خانواده در مسیر تهاجم فرهنگی و دورشدن والدین از فرزندان می‌باشد.

مشاور مرکز خدمات حوزه‌ علمیه استان اردبیل، بیان کرد: برای داشتن خانواده متعادل، والدین علیرغم اینکه بایستی نقش پدری و مادری خود را به خوبی ایفا کنند از نقش همسری خود نیز غافل نشوند و بین آن‌ها تناسب ایجاد کنند، غفلت از یک نقش در بحث تربیت، آسیب‌های جبران‌ناپذیری را برای خانواده و جامعه در پی دارد.

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =