شنبه ۴ تیر ۱۴۰۱ |۲۵ ذیقعدهٔ ۱۴۴۳ | Jun 25, 2022
آیت الله العظمی نوری همدانی در دیدار معاون رئیس جمهور

حوزه/ حضرت آیت الله نوری همدانی گفتند: دست اندرکاران و مسئولین باید در میان مردم باشند و به حرف مردم و درددل آنها گوش دهند، مردم مشکلات شان را برای ما می نویسند به ما می گویند و ما هم حرف مردم را به شما می گوییم باید مشکل فقر و بیکاری و گرانی برطرف شود.

به گزارش خبرگزاری حوزه، حضرت آیت الله نوری همدانی، امروز در دیدار دکتر سید مسعود میرکاظمی معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور، خدمت رسانی به مردم را توفیق الهی توصیف نموده و گفتند: یکی از عنایت خاص خداوند متعال به مسئولین و دست‌اندرکاران نظام توفیق خدمت به مردم و تلاش برای رفع مشکلات و بر طرف نمودن کمبودهای آنان می باشد و بر اساس فرهنگ اسلامی بهترین عبادات خدمت رسانی به مردم است.

معظم له در ادامه سیره امیر مومنان (علیه السلام) را بهترین الگو برای مسئولین دانسته و خاطر نشان کردند: امیر مومنان در عهد نامه خود به مالک اشتر می نویسد: که ای مالک! بدان ستون دین و سپر در برابر دشمن همین مردم هستند. بنا بر این رفع مشکلات و کمبودهای مردم باید سرلوحه کار مسئولین باشد. باید توجه داشت هر کجا فقر، جهل و ظلم باشد عدالت نیست برای اجرای عدالت در سرتاسر کشور باید همه ابزارها به کار گرفته شود همه آحاد جامعه حتی آن کسی که در دورترین نقطه سیستان و بلوچستان زندگی می کند بر گردن شما حق دارند.

حضرت آیت الله نوری همدانی، امر به معروف و نهی از منکر مسئولان را یکی از ظرفیت مهم در رشد و تعالی جامعه اسلامی دانستند و خاطر نشان داشتند: باید به حرف دلسوزان و متخصصان متعهد گوش داد و اگر جایی خطا و اشتباهی رخ می‌دهد همه ما مسئول هستیم آن را بیان کنیم و باید آن اشتباه بر طرف شود.

این مرجع تقلید، یکی از وظایف مسئولین را در کنار مردم بودن دانستند و خاطر نشان کردند: دست اندرکاران و مسئولین باید در میان مردم باشند و به حرف مردم و درددل آنها گوش دهند، مردم مشکلات‌شان را برای ما می نویسند به ما می گویند و ما هم حرف مردم را به شما می گوییم باید مشکل فقر و بیکاری و گرانی برطرف شود.

ایشان، صداقت در گفتار و حسن نیت را یکی از عوامل مهم در رفع مشکلات بیان کردند و گفتند: باید توجه داشت که زندگی مردم باید مطابق شان آنان اداره شود اگر مسئولان با صداقت و حسن نیت کمبودها و نارسایی ها را با مردم بیان کنند، مردم شریف ایران که در تمام صحنه یار و یاور نظام مقدس اسلامی بوده اند با جان و دل در کنار شما می ایستند.

حضرت آیت الله نوری همدانی در ادامه افزودند: ما باید این نظام را نگه داریم و راه نگهداشتن این نظام که ثمره خون شهیدان و مجاهدت های امام راحل است با خدمت به مردم حفظ خواهد شد همه باید تلاش کنیم مردم نسبت به آیند امیدوار باشند و آینده این کشور انشا الله روز به روز روشن تر و محکم تر خواهد بود.
معظم له در ادامه افزودند: مسئولین باید علاقه مند و دلسوز مردم باشند و در تراز فقیرترین مردم زندگی کنند تا از مشکلات معیشت و گرانی آنها با خبر باشند و در جهت اصلاح بازار و سختی معیشت تلاش کنند. نباید هیچ گونه گرانی و نارضایتی برای مردم وجود داشته باشد.

ایشان در پایان ضمن دعای خیر برای مسئولان و توفیق روزافزون دلسوزان نظام گفتند: امیدواریم با همت و تلاش مسئولان دلسوز نظام و توفیق پروردگار اقدامات موثری در رفع کمبود ها و بر طرف نمودن گرانی صورت گیرد و مسئولان دلسوز و خدمت‌گزار بدانند خدمت به مردم بهترین عبادات و مهم ترین مسئولیت شما است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 2 =