پنجشنبه ۲۷ مرداد ۱۴۰۱ |۲۰ محرم ۱۴۴۴ | Aug 18, 2022
طالع باقرزاده

حوزه/ حجت الاسلام طالع باقرزاده از روحانیون جمهوری آذربایجان پس از نامه مرجعیت، به اعتصاب غذا در زندان پایان داد.

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری حوزه، پس از توصیه حضرت آیت الله سبحانی از مراجع معظم تقلید به حجت الاسلام طالع باقرزاده از روحانیون جمهوری آذربایجان برای شکستن اعتصاب غذای خود، وی به اعتصاب غذا در زندان پایان داد.

حجت الاسلام طالع باقرزاده در پیامی ملت آذربایجان را به تداوم اعتراضات به شکل مسالمت آمیز و مدنی سفارش کرد.

حضرت آیت الله سبحانی چند روز قبل در پیامی به حجت الاسلام طالع باقر زاده و همراهان وی در کشور آذربایجان که در اعتراض به اهانت بازجویان سازمان مبارزه با جرایم سازمان یافته وزارت کشور جمهوری آذربایجان به ساحت خداوند و ائمه معصومین(ع)، به اعتصاب غذا دست زده اند، گفتند: از وضع جنابعالی و سایر همراهان آگاه شدم، لازم است اعتصاب را بشکنید.

پس از این پیام حجت الاسلام طالع باقرزاده شب گذشته در پیامی از پایان دادن به اعتصاب غذای خود خبر داد.

متن پیام وی به این شرح است:

به نام و یاد خداوند بخشنده و مهربان

با در نظر گرفتن فراخوان های متعدد برای پایان دادن به اعتصاب غذا، درخواست هایی از سوی شخصیت های مهم، مشکلات به وجود آمده در سلامت برادران عزیز و شجاع که همراه با ما در زندان ها به اعتصاب غذا پیوسته اند و افزایش نگرانی خانواده های عزیزشان، از امروز اعتصاب غذا را متوقف می کنم. با این حال ابدا مبارزه را متوقف نخواهیم کرد. از این پس تا زمانی که جلوی حوادثی این چنینی که ارگان های دولتی به حمایت رژیم حاکم با اهانت به خداوند و تحقیر مقدسات، شکنجه، تعرض و تحقیر هموطنان ادامه می دهند، گرفته نشود و این جنایتکاران به سزای اعمال خود نرسند، هر جمعه به تظاهرات مدنی خود ادامه خواهیم داد. هرگز اجازه نخواهیم داد که بر این جنایت بزرگ از سوی رژیم سرپوش گذاشته شود و به فراموشی سپرده شود.

از یکایک عزیزانی که چه در داخل و چه در خارج از کشور ما را در اعتصاب غذا حمایت کردند تشکر می کنیم. خداوند ملت ما را حفظ کند!

طالع باقرزاده

زندان قوبوستان

۲۳ ژوئن ۲۰۲۲

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 6 =