پنجشنبه ۲۰ مرداد ۱۴۰۱ |۱۳ محرم ۱۴۴۴ | Aug 11, 2022
بحرین

حوزه/ رژیم آل خلیفه شماری از مداحان و مرثیه سرایان شیعه کویتی را بازداشت و از بحرین اخراج کرده است.

به گزارش گروه ترجمه خبرگزاری «حوزه»، رژیم آل خلیفه در اقدامی شماری از مداحان و مرثیه سرایان شیعه کویتی را که در مراسم عزاداری بحرین حضور داشتند، بازداشت کرده و از بحرین اخراج کرده است.

صالح عاشور نماینده سابق مجلس کویت در صفحه تویتر خود نوشت: بحرین برای اولین بار مردم کویت به ویژه مداحانی که در مراسم عزاداری امام حسین (علیه السلام) در حسینیه ها حضور داشتند، بازداشت و اخراج کرده است.

از سوی دیگر "انور الرشید" فعال حقوقی بحرین به اقدام رژیم آل خلیفه در اخراج کویتی ها از کشور به دلیل مشارکت در فعالیت های دینی اشاره کرد.

"محمد الحجیرات" مداح کویتی گفت: بنا به تصمیم امنیتی وزارت کشور بحرین که از مشارکت در مراسم عزاداری عاشورایی منع می کند، بحرین را ترک کرده و به کویت برگشتم.

وی در صفحه تویتر خود نوشت: به من اطلاع دادند که از مداحی در مراسم عزاداری محرم در بحرین منع شدم، بدون اینکه دلیل اصلی آن را بدانم. این اقدام، تصمیمی امنیتی از سوی وزارت کشور بحرین است.

الحجیرات ادامه داد: به احترام تقدس این شب های بزرگ و جلوگیری از فتنه و حفظ صفای مراسم عزاداری و عزاداران حسینی، به کشورم کویت بر می گردم.

شایان ذکر است که رژیم خلیفه امسال از حضور کاروان های دینی از خارج از کشور برای مشارکت در موکب های عزایی بحرین ممانعت کرد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 17 =