پنجشنبه ۳ اسفند ۱۴۰۲ |۱۲ شعبان ۱۴۴۵ | Feb 22, 2024
تصاویر/ همایش توانمند سازی اعضای شبکه تبلیغ استان اصفهان

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان اصفهان با تأکید بر ضرورت ورود روحانیت به مسائل گوناگون در حوزه جوانان گفت: روحانیون، مظلوم‌ترین، گمنام‌ترین و مجاهدترین افراد در خطّ نورانی اسلام هستند و دشمن همه توانش را برای خدشه به اسلام و روحانیت به کار گرفته است.

به گزارش خبرگزاری حوزه از اصفهان، حجت الاسلام مهدی فوقی شامگاه شنبه در همایش توانمندسازی اعضای شبکه تبلیغ استان اصفهان با بیان اینکه دشمن معنویت و روحانیت را نشانه گرفته است، افزود: امروز دشمن قصد جان اسلام را کرده است ولی نمی داند که قدرت اسلام و روحانیت، یک قدرت الهی و معنوی است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان اصفهان با تأکید بر ضرورت ورود روحانیت به مسائل گوناگون در حوزه جوانان و نوجوانان، افزود: روحانیون، مظلوم‌ترین، گمنام‌ترین و مجاهدترین افراد در خطّ نورانی اسلام هستند و حال که دشمن همه توانش را برای خدشه به اسلام و روحانیت به کار گرفته است.

وی با بیان اینکه برای جوانان دانشگاهی، نوجوانان و تفاوت نسل، چاره‌ای بیندیشد، خاطر نشان کرد: صرفاً به یک نماز و منبر اکتفا نکنیم و باید کاری کنیم نسل جوان ما را بفهمد؛ دور بودن از نسل جوان عواقب خطرناکی در عرصه‌های اجتماعی به دنبال خواهد داشت.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان اصفهان افزود: خدمت در عرصه‌ی تبلیغ دین، توفیق سربازی امام زمان(عج) است و باید هر آنچه در توان داریم برای رضای الهی و خوشحالی قلب امام زمان(عج) تلاش کنیم.

فوقی با اشاره به اغتشاشات اخیر در کشور گفت: اگر این اتفاقات در کشوری مانند آمریکا بیفتد حتما از پا در خواهند آمد، ولی دیده‌بانی رهبر معظم انقلاب و همراهی مردم بصیر، دشمن را در رسیدن به اهدافشان ناکام گذاشت.

وی با اشاره به تلاش دشمنان برای تضعیف اعتقادات نسل جوان و نوجوان، افزود: راه حل مقابله با این توطئه‌ها، جهاد تبیین است؛ جهاد تبیین یعنی با هر ابزاری که می‌شود، حرف بزنیم و از اسلام و انقلاب برای مردم بگوییم؛ جهاد تبیین باید اولویت اول مبلغین باشد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان اصفهان تصریح کرد: خوشبختانه روسای ادارات تبلیغات اسلامی استان ارتباط خوبی با مبلغین دارند و مثل همیشه در وسط میدان هستند.

وی با بیان اینکه در عرصه فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی، سازمان تبلیغات اسلامی یک اداره نیست، افزود: همه فعالان عرصه‌ی نهضت تبلیغات اسلامی، یک عزم همگانی برای رسیدن به فریاد اندیشه‌های نوجوانان و جوانان دارند و فقط تماشاچی اتفاقات نیستند.

فوقی با بیان اینکه اندیشه‌های رهبری معظم انقلاب همیشه افق‌های آینده را برای ما روشن می سازد، افزود: امروز جوانِ ما از روحانیت محبت و دستگیری و پاسخ می‌خواهد؛ ارتباط موثر با جوانان و نوجوانان، آن چیزی است که پیامبر و ائمه علیهم‌السلام و علما و امام و شهدا به ما آموختند.

وی گفت: به برکت فکر نورانی، تحمل شما مبلغین و گذشت خانواده‌ها و داشتن چشم قناعت درامور دنیای، بتوانیم خود را در این مسیر قرار دهیم و نسل جدیدی را متناسب با رویش های انقلاب شاهد باشیم.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha