دوشنبه ۱۰ بهمن ۱۴۰۱ |۸ رجب ۱۴۴۴ | Jan 30, 2023
نماینده ولی‌فقیه در سیستان و بلوچستان

نماینده ولی‌فقیه در سیستان و بلوچستان گفت: توجه به بیانات مقام معظم رهبری تنها به برگزاری همایش و سمینار نیست بلکه باید این بیانات در صحنه عمل تحقق یابد.

به گزارش خبرگزاری حوزه به نقل از دفتر امام جمعه زاهدان، حجت‌الاسلام‌والمسلمین مصطفی محامی نماینده ولی‌فقیه در سیستان و بلوچستان در اولین رویداد استانی رشد، تعالی و توانمندسازی حرکت‌های عمومی که به همت معاونت فرهنگ و اجتماعی دفتر نماینده ولی‌فقیه در استان ویژه طلاب و روحانیون برگزار شد اظهار داشت: در موقعیت حساسی هستیم و دشمن با تجمیع نیروهای خود جنگ احزاب را علیه جهان اسلام و به خصوص ایران اسلامی راه‌اندازی نموده و این جنگ در ابعاد مختلف و به تعبیر مقام معظم رهبری یک جنگ ترکیبی است.

امام جمعه زاهدان افزود: در این مقاطع حساس مسئولیت ما بیشتر و سنگین‌تر می‌شود و نمونه مشابه آن در صدر اسلام است و به لحاظ تعداد افراد در آیه ۶۵ سوره مبارکه انفال می‌فرماید"إِن یَکُن مِّنکُمۡ عِشۡرُونَ صَٰبِرُونَ یَغۡلِبُواْ مِاْئَتَیۡن" اگر بیست نفر باشید باید به بیست نفر غلبه کنید و حالا هم اگر نفرات و امکانات خود را بسنجیم هر یک از ما باید به اندازه چندین نفر کار و تلاش کنیم.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین محامی بیان داشت: متأسفانه به جای اینکه هر نفر به اندازه ده نفر فعالیت داشته باشد قضیه بر عکس است و گاهی ده نفر هم به اندازه یک نفر کار نمی‌کند و طبق فرمایش امام علی(ع) در آن دوره ایشان نیز عنوان کردند که جبهه مقابل بر باطل خود استوار است و ما در جبهه حق خود متفرق هستیم.

وی ادامه داد: در کلیت تاریخ اسلام این گونه بوده و مصداق آن در انقلاب ما نیز وجود دارد به گونه‌ای که اگر به نیمی از بیانات مقام معظم رهبری عمل شده بود اوضاع کشور بسیار بهتر از این بود.

نماینده ولی‌فقیه در سیستان و بلوچستان بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی را مصداق دیگری عنوان کرد و اظهار داشت: توجه به بیانات و تأکیدات مقام معظم رهبری از جمله بیانیه گام دوم، اقتصاد مقاومتی و شبیخون فرهنگی تنها به برگزاری همایش و سمینار نیست بلکه باید این بیانات در صحنه عمل تحقق یابد.

امام جمعه زاهدان گفت: یکی از موارد مهم و مورد تاکید همین بیانیه گام دوم انقلاب است که به نوعی راهبرد و نقشه راه ما برای چهل ساله دوم انقلاب است و اگر ما می‌خواهیم به اهداف خود برسیم باید به آن توجه و بر اساس همین نقشه راه تعیین شده حرکت کنیم.

وی عنوان داشت: باید تلاش شود تا چنین دوره‌هایی به صورت مستمر و برای اقشار و گروه‌های مختلف برگزار شود و به تدریج نیز مراحل تکمیلی‌تر ارائه شود.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین محامی تصریح کرد: باید متناسب با شرایط استان دوره‌های خود را تکمیل و بومی سازی نمایید و در این جهت از مکمل‌های مختلف استفاده کنید.

انتهای پیام

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 3 =