سه‌شنبه ۱۶ خرداد ۱۴۰۲ |۱۷ ذیقعدهٔ ۱۴۴۴ | Jun 6, 2023
کد خبر: 1078667
۱۱ فروردین ۱۴۰۲ - ۲۳:۵۴
حجاب

حوزه/ ماه‌ها و بلکه سال‌هاست فعالان و دلسوزان عرصه فرهنگ-نه آن‌ها که فقط بودجه‌های کلان را می‌گیرند و هیچ نمی کنند- فریاد می‌زنند، سری به بازار مد و طراحی لباس بزنید، مدیریت این قرارگاه مهم با چه کسانی است که این‌طور حساب شده هر روز یک مد عجیب و غریب را رایج می‌کنند، مانتوهای توری و بدون دکمه ، لباس های کوتاهی که به سختی می‌توان نام بلوز بر آن گذاشت و به عنوان مانتو وارد بازار می‌شوند.

خبرگزاری حوزه | چند ماه پیش‌ شاید در ابتدای شکل گیری فتنه اخیر که نشانه‌ هایی از ولنگاری به ویژه در شهرهای بزرگ دیده می‌شد و از طرفی گروه‌ها و افرادی که غیرت دینی داشتند و نسبت به این مساله حساس بودند، حرکت هایی را آغاز کرده بودند از برپایی ایستگاه‌های فرهنگی تا تشکیل گروه‌های تذکر لسانی، نوشتن بیلبوردها، تجمعات اعتراضی و...
-در آن روزها- یادداشتی نوشتم با عنوان "بلوای حجاب " و در آن یادداشت به اهمیت واقعی مساله، دست هایی که پشت پرده است و برنامه ریزی حساب شده‌ای که دنبال فتح این خاکریز مهم و حساس است اشاره کردم و گفتم برای حرکتی این چنین حساب شده و ترکیبی، ما نیز باید برنامه‌ای حساب شده و چند وجهی داشته باشیم و...
برنامه‌ای که آن روز فقدان آن دیده می‌شد و امروز هم پس از ویرانی بسیاری از پل‌ها و آسیب جدی که به عفاف و حجاب خصوصا در شکل ظاهری جامعه وارد آمده ، هنوز که هنوز است اثری از آن دیده نمی‌شود! یا اینکه اگر هم برنامه‌ای هست، آن قدر جدی و اثر گذار نیست که وجود آن قابل حس باشد!
امروز کار به جایی رسیده است که این زنان مومن و محجبه هستند که ناچارند از حضور در بسیاری از مکان‌ها و اجتماعات پرهیز کنند. از کافه‌ ها و رستوران‌ها گرفته، تا هایپرمارکت‌ها، مراکز تفریحی، مناطق گردشگری و... حتی آموزشگاه‌های آزاد و بازارها، پر شده از خانم‌هایی که حتی زحمت گذاشتن یک کلاه به خود نداده‌اند، با پاچه هایی که روز به روز کوتاه تر می‌شود و آرایشی که بیشتر به مجلس عروسی و کافه‌ها و بارهای اروپایی می‌خورد تا حضور در کوچه و بازار.

آن قدر هم جری شده‌اند که اگر نگاه چپ‌شان کنی بر سرت خراب می‌شوند و توهین و ناسزایی نیست که نثارت نکنند تازه اگر کار به زد و خورد نرسد.

راستی این میزان از دریدگی و بی حیایی در کجای جمهوری اسلامی پرورش یافته که ما از وجودش تا این اندازه غافل بوده‌ایم؟!

البته پاسخ را همه می‌دانیم: فضای مجازی

اما کدام فضای مجازی؟ فضایی که کاملا تحت مدیریت دست دشمنان قسم خورده این مرزو بوم است و برخی از دولتمردان و سیاسیون خائن، صرفا با هدف بهره برداری سیاسی، آن را رها کردند تا به اهداف و اغراض خود و حزب شان برسند و چند صباحی بیشتر بر صندلی‌های عزیزشان تکیه بزنند، صندلی هایی که برای حفظ هر کدام چندین شهید تقدیم شده است، شهیدانی که مهم ترین دغدغه‌شان حفظ عفاف و حجاب ناموس‌شان بود.

آری شاید به ظاهر بتوان گفت این خانم‌ها خودشان این پوشش را انتخاب کرده‌اند و خود را به چنین ورطه‌ای(بی عفتی و مخاطرات آن) انداخته‌اند، اما خوب که نگاه کنی در واقع این ها، گوشت های قربانی هستند که برخی برای رسیدن به اهداف سیاسی‌شان فدا کرده‌اند و کک شان هم نمی گزد.
ماه‌ها و بلکه سال‌هاست فعالان و دلسوزان عرصه فرهنگ-نه آن‌ها که فقط بودجه‌های کلان را می‌گیرند و هیچ نمی کنند- فریاد می‌زنند، سری به بازار مد و طراحی لباس بزنید، مدیریت این قرارگاه مهم با چه کسانی است که این‌طور حساب شده هر روز یک مد عجیب و غریب را رایج می‌کنند، مانتوهای توری و بدون دکمه ، لباس های کوتاهی که به سختی می‌توان نام بلوز بر آن گذاشت و به عنوان مانتو وارد بازار می‌شوند و شلوارهایی که اگر پاره پاره نباشد، نهایت بلندی آن به ۹۰ یا ۱۰۰سانت می‌رسد و... شرایط به گونه ای است که حتی اگر یک خانم بخواهد پوشش مناسب داشته باشد، باید به سختی آن هم با قیمت بسیار گزاف پیدا می‌کند.

آیا واقعا این مساله قابل کنترل نیست؟
یا اینکه مثلا تورهای گردشگری ، مگر نباید زیر نظر دولت و با مجوز حاکمیت فعالیت کنند؟! راستی در قانون دیده نشده که این تورها اگر شئونات اسلامی را رعایت نکنند چه برخوردی با آن ها می شود؟ یا مثلا تا چه حد رعایت نکنند برخورد می‌شود- در برخی از کلیپ های منتشر شده از تورها رقص و آواز و بی بندو باری که هیچ، گاه سرو مشروب هم دیده می‌شود!!
اصناف و بازاریان چه طور؟ زیر نظر چه قانونی فعالیت می‌کنند که بسیاری از آن‌ها به راحتی حجاب از سر برداشته‌اند وحتی برخی از آن‌ها، رسما بی حجابی را از شروط استخدام‌ کارکنان خانم گذاشته‌اند و به نظر می‌رسد خیال‌شان راحت است که کسی کاری به کارشان ندارد.!!!

برخی پزشکان و دندان پزشکان و...که اصلا همیشه انگار تافته جدا بافته‌اند... کافی است سری به کلینیک‌های پزشکی و به ویژه کلینیک زیبایی یا دندان پزشکی بزنید، اغلب کارکنان و پزشک یا به شدت شل حجاب یا اصلا بدون حجاب هستند و نهایتا کلاهی بر سر دارند که صرفا برای رعایت بهداشت است آن هم با آرایش ها و ناخن های عجیب و غریب!
آقایان مسئول این مسائل و موارد فراوان دیگری از این دست، در سایه بی توجهی و سیاسی کاری بسیاری از شما ایجاد شده است و از بین نمی‌رود مگر اینکه همتی جدی برای رفع آن وجود داشته باشد...

شرایط امروز نتیجه کم توجهی شماست، لطفا اگر شده لحظه‌ای به خون شهدایی که بر جایگاه‌های شان تکیه زده‌اید، فکر کنید و کاری برای این وضعیت انجام دهید، نه نشست و جلسه و بخشنامه و دستورالعمل بدون پشتوانه اجرایی... نه،! به واقع اراده کنید، شاید هنوز هم اندک فرصتی برای نجات جامعه از بی عفتی و ولنگاری باشد، اگر و فقط اگر اجرای قانون حجاب و عفاف را در اصناف و واحدهایی که زیر نظر خودتان فعالیت می‌کنند جدی بگیرید، اگر از ارائه برخی خدمات به این جماعت بی‌حیا، به‌ شکلی کاملا قانونی خودداری شود، اگر حتی امنیتی را که لایق آن نیستند از آن ها دریغ کنید ، و خیلی از کارهای دم دستی دیگر می‌توان بخش قابل توجهی از این ظاهر زشت و دل آزار را کنترل کرد و به شکلی بهبود بخشید...

فقط کافی است بخواهید، خیلی از این راه کارها بدون درگیری قابل انجام است، ما تجربه الزام به ماسک را داشتیم، حداقل حجاب را در حد همان ماسک جدی بگیرید و برای آن فکری کنید.

مصطفی محجوب

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 2 =

نظرات

 • رضا IR ۰۹:۲۲ - ۱۴۰۲/۰۱/۱۲
  3 0
  نویسنده محترم مطلبی که نوشته اید همان کلیشه های تکراری رسانه هاست . اساس سیاست در ایران برمبنای لجبازی است چه در زمینه اقتصاد ، سیاست و فرهنگ و .... و یکی از دلایل وضع موجود تعمیم این شیوه به جامعه است فی المثل همین فضای مجازی بستری است برای پیام رسانی خود این بستر ،فقط یک ابزار است تولید کننده محتوا و مخاطب مهم است از اول گفتند فضای مجازی بد است و از این فرصت استفاده نکردند حالا دشمن بر آن تسلط یافته بفرمائید مقصر کیست؟ از طرف دیگر تلاش محدود کردن دارید و این موضوع بارها اثبات شده که با فناوری نمیشود جنگید . برای حل مشکل باید دیدگاه تان تغییر کند
  • لجبازی؟! IR ۲۲:۵۱ - ۱۴۰۲/۰۱/۱۲
   0 2
   لج بازی؟!!! یعنی از اول تاریخ با سارقان لج بازی کرده اند؟! بگو اعتقاد ندارم و گر نه اگر معتقدی چرا فرق می گذاری؟ اگه دزد خونت زد چی می گی؟ میگید باهاش لجبازی نکنند؟ مردم چی فرض کردی؟ از اول تاریخ بشر بزه بوده تا کنون و بعد از این هم، هم باید ب خورد باشد و هم توقع مهار کامل نداشته باشیم و هم خسته نشویم
  • میشه IR ۲۲:۵۸ - ۱۴۰۲/۰۱/۱۲
   0 2
   با فناوری از طریق خودش میشه جنگید، در ضمن به کنگره آمریکا به کانادا به اروپا بفرمایید چرا با تیک تاک و ... میخاید برخورد کنید، با تکنولوژی نمیشه جنگید! ولی از آخرش معلوم شد که شما مشکل باوری دارید و نام رضا رو الکی ...
  • علی IR ۱۷:۱۷ - ۱۴۰۲/۰۱/۱۳
   0 0
   دوست عزیز هیچکس نگفته با فناوری بجنگیم، نگارنده قشنگ و به زیبایی نوشتن، میگن فضای مجازی که دریده و بی در و پیکره اون ضربه میزنه. وگرنه اصل مجازی رو که منکر نشدن
 • ناشناس IR ۰۹:۳۶ - ۱۴۰۲/۰۱/۱۲
  2 0
  به حرمت خون شهدا جلوی فقر اختلاس و دزدی فساد اداری و رانت و... گرفته شود
  • ؟! IR ۲۲:۴۵ - ۱۴۰۲/۰۱/۱۲
   0 2
   بی حجابی اختلاس نیست؟! دلربایی نمی کند؟ اقدام به گسست خانوادگی نیست؟ دزدی عفاف دیگران نیست؟ در محیط اداری و کاری اختلال ایجاد نمی کند؟ بجای توجه به کار به سمت جنسیات جلب توجه نمی کند؟
 • محمد IR ۲۱:۳۲ - ۱۴۰۲/۰۱/۱۲
  1 2
  امنیتی را که لایق آن نیستند از آنها دریغ کنیم؟ تندروی نکن اخوی مملکت صاحب دارد و آنها هم خواهران و برادران ما هستند ولو نقص در ظاهر داشته باشند
  • . IR ۱۸:۱۶ - ۱۴۰۲/۰۱/۱۳
   0 0
   اتفاقا اگر خواهر خودتون می دونید نبایستی نسبت به مشکلی که برای خودشان و جامعه ایجاد می کنند، بی تفاوت یا کم تفاوت باشید.
  • لازمه اخوت IR ۱۸:۲۲ - ۱۴۰۲/۰۱/۱۳
   0 0
   لازمه اخوت، ممانعت از اضرار آنها نسبت به خودشان و دیگران است، تحریک مداوم شهوانی دیگران برای خودشان مفیده یا جامعه؟ مگر نمی بینیم که در غرب کاهش پوشش چه کرده است؟ چرا زنان اینقدر از ناامنی در آنجا می نالند؟ اگر به احکام خدا هم نعوذ باللّٰه کسی معتقد نباشد، می تواند تجربیات تلخ و زهر نو به نو غربیها رو نادیده بگیره؟
 • شهید مغنیه IR ۰۱:۱۵ - ۱۴۰۲/۰۱/۱۳
  1 2
  کاملا درسته واقعا ازاین اوضاع خسته شدیم متاسفانه مسئولین هم نهایتا به یک بیانیه اکتفا میکنن و اقدام درخور انجام نمیدن
 • عماد IR ۱۷:۱۲ - ۱۴۰۲/۰۱/۱۳
  0 0
  جانا ز زبان ما سخن می گویی. حرف دل ما رو زدین، همین راه کارهای به ظاهر ساده هم متاسفانه اگه عملی بشن اوضاعمون خیلی بهتر خواهد شد. احسنتم
 • یوسف علی عظیمی IR ۱۸:۳۵ - ۱۴۰۲/۰۱/۱۳
  0 0
  با سلام خدمت عزیز دلمان حاج آقا محجوب دغدغه خود و راه برون رفت از فتنه ای که در اتاق فکرهای شیاطین طراحی شده را به زیبایی تمام بیان کردید. برادرانی که لباس سربازی امام زمان را بر تن کرده اید. جهاد تبیین مرد میخواهد.