یکشنبه ۲ مهر ۱۴۰۲ |۹ ربیع‌الاول ۱۴۴۵ | Sep 24, 2023
سیدعلی حسینی

حوزه/ حجت الاسلام حسینی با تاکید بر لزوم فرهنگ سازی درباره فرزندآوری در طول سال،گفت: همه نهادها برای جوانی جمعیت پای کار بیایند و در این زمینه نیازمند دغدغه و عزم ملی هستیم.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری حوزه از بوشهر، حجت الاسلام سیدعلی حسینی در خطبه های نمازجمعه امروز بندر دیّر با تسلیت شهادت امام صادق(ع)، اظهار داشت: جایگاه امام صادق(ع) والا است و نه تنها شیعیان بلکه بزرگان اهل سنت نیز به شاگردی امام افتخار می کنند.

امام جمعه دیّر گفت: با شخصیت حضرت امام صادق(ع) و سیره و روش و منش ایشان آشنا شویم و محبت و مهم تر پیروی از آن حضرت در برنامه خود داشته باشیم.

وی درباره سالروز لغو قانون کاپیتولاسیون، بیان کرد: تصویب این لایحه ننگین سال ۴۳ در مجلس شورای ملی آن روز، سند بردگی ملت ایران بود که امام خمینی(ره) در مقابل آن موضع گیری کردند.

حجت الاسلام حسینی درباره سالروز لغو امتیاز تنباکو به فتوای میرزای شیرازی، خاطرنشان کرد: امتیاز تنباکو مقدمه ای برای ورود استعمارگران به کشور در عرصه های مختلف بود که با لغو آن استعمار پیر انگلیس به اهدافش نرسید؛ آگاهی و بیداری و وقت شناسی و موقعیت شناسی مرجع تقلید و تبعیت مردم با ایمان این نقشه دشمن را خنثی کرد.

وی با تبریک هفته هلال احمر، بیان کرد: جمعیت هلال احمر بدون چشم داشت در حوادث مختلف طبیعی و غیرطبیعی به افراد کمک می کند.

امام جمعه دیّر درباره هفته جوانی جمعیت، گفت: بیش از ۱۰ سال است که رهبر انقلاب نسبت به افزایش جمعیت و جوانی جمعیت تاکید دارند.

وی با بیان اینکه جمعیت جوان عامل اقتدار و توسعه و اقتدار یک جامعه است، یادآور شد: طبق گفته کارشناسان اگر پیرجمعیتی همین گونه در کشور ادامه داشته باشد در سال های نه چندان دور جمعیت کشور کاهش و جمعیت سالمند افزایش پیدا می کند.

حسینی با تاکید بر لزوم فرهنگ سازی درباره فرزندآوری در طول سال، عنوان کرد: همه نهادها برای جوانی جمعیت پای کار بیایند و در این زمینه نیازمند دغدغه و عزم ملی هستیم.

وی با بیان اینکه متاسفانه تسهیلاتی که دولت برای جوانی جمعیت در نظر گرفته به موقع به متقاضیان داده نمی شود، ابراز کرد: دستگاه ها باید پای کار بیایند و به مسئولیت های خود به موقع عمل کنند.

خطیب جمعه دیّر خاطرنشان کرد: ترویج ازدواج به موقع و آسان، مقابله با طلاق و سقط جنین که در جامعه ما به یک فرهنگ تبدیل شده و پرداخت تسهیلات برای علاج ناباروری از راه های کمک به ازدواج جوانان و فرزندآوری است.

وی تاکید کرد: باید در زمینه فرزندآوری و تولید مثل و افزایش جمعیت فرهنگ سازی شده و نسبت به خطرات تک فرزندی که متوجه افراد و جامعه است، هشدار داده شود.

حجت الاسلام حسینی با اشاره به روز بزرگداشت حکیم فردوسی و پاسداشت زبان فارسی، گفت: زبان فارسی از مؤلفه های اصلی هویت ملی و سرمایه معنوی ما است.

وی با بیان اینکه نفوذ فرهنگی زبان فارسی در سطح جهان روز به روز بیشتر شود، عنوان کرد: نسبت به زبان فارسی اهمیت داده و غیرت داشته باشیم.

امام جمعه دیّر درباره مسائل شهرستان به ویژه اشتغال، بیان کرد: کلنگ زنی یک پتروپالایش در شهرستان با پیگیری های یک ساله مسئولین شهرستان و استان و در راستای رفع نگرانی جوان بوده است که هم ایحاد اشتغال شود و هم اینکه این طرح هه در توسعه و پیشرفت شهرستان نقش داشته باشند. این انتظار به حقی است و اولین کسانی که منتفع می شوند، جوانان شهرستان باشند.

حجت الاسلام حسینی یادآور شد: این اطمینان را به مردم خوب شهرستان و نسل جوان می دهیم که هم من و هم فرماندار پیگیر مسئله اشتغال نسل جوان هستیم و به حاشیه سازی ها توجه نشود.

وی با بیان اینکه فرماندار شهرستان درخصوص عوارض آلایندگی پیگیر بوده اند، افزود: سازمان محیط زیست باید نسبت به آلایندگی بعضی از شرکت ها پاسخگو باشد گاهی اوقات به بعضی مسائل کوچک گیر داده می شود اما نسبت به آلایندگی بعضی از شرکت ها اصلا توجهی نمی شود که انتظار داریم مسئولان محیط زیست شهرستان و استان و کشور به این قضیه توجه کنند.

امام جمعه دیّر درباره حملات اخیر رژیم صهیونیستی به نوار غزه و شهادت جمعی از مردم مسلمان و جند نفر از فرماندهان مقاومت و جنبش جهاد اسلامی، گفت: رژیم صهیونیستی خود را از هر سو در تنگنا می بیند و برای تحت الشعاع قرار دادن این وضعیت دست به این جنایات می زند.

وی تصریح کرد: امروز با وجود توطئه ها علیه ایران اسلامی و جبهه مقاومت نه تنها ما ضعیف تر نشده ایم بلکه اوج اقتدار هستیم.

حجت الاسلام حسینی یادآور شد: با وجود وحشی گری ها و ددمنشی های رژیم اسرائیل، مقاومت اسلامی و حماس در اوج اقتدار هستند و رژیم صهیونیستی آینده شومی در پیش دارد و نابود می شود.

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =