سه‌شنبه ۴ مهر ۱۴۰۲ |۱۱ ربیع‌الاول ۱۴۴۵ | Sep 26, 2023
تصاویر/ دیدار رئیس مرکز راهبری اقتصاد مقاومتی حوزه با آیت الله اعرافی

حوزه/ مدیر حوزه‌های علمیه کشور گفت: امسال در مجموعه حوزه‌های علمیه شاهد تحول کم ی خوبی در طرح‌های مختلفی ازجمله طرح هجرت، امین، تبلیغ مجازی، بینات و ... بودیم که باید محتوا و روح لازم نیز در آن دمیده شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری حوزه، آیت الله علیرضا اعرافی عصر امروز در دیدار حجت الاسلام والمسلمین محمدجواد حاج علی اکبری رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه، که در دفتر مدیر حوزه های علمیه در قم برگزار شد اظهار کرد: مسجد نیازمند شورایی برای راهبری است که قرارگاه ملی مسجد می‌تواند در این راستا نقش‌آفرینی داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه با ساماندهی مساجد بسیاری از مشکلات را می‌توان ساماندهی کرد، مطرح کرد: امسال در مجموعه حوزه‌های علمیه شاهد تحول کمی خوبی در طرح‌های مختلفی ازجمله طرح هجرت، امین، تبلیغ مجازی، بینات و ... بودیم.

مدیر حوزه‌های علمیه با بیان اینکه این بستر آماده شده که باید محتوا و روح لازم نیز در آن دمیده شود، عنوان کرد: باید برنامه‌های خوبی برای فعالین این طرح‌ها اندیشیده شود.

وی با اشاره به اینکه دانش‌افزایی، شبکه‌سازی و نظارت میدانی در دستور کار قرار دارد، خاطرنشان کرد: شبکه متشکل از روحانیون شاغل در این طرح‌ها باید قوی و اثرگذار باشد.

آیت الله اعرافی با بیان اینکه باید مجموعه‌های مختلف در این مسیر مشارکت داشته باشند، تصریح کرد: در این عرصه مباحث مطالعاتی و پژوهشی از اهمیت بسیاری برخوردار است.

وی از تشکیل شبکه‌های مختلف ازجمله فقه معاصر در این راستا یاد کرد و گفت: در این شبکه بیش از ۵۰۰ پروژه و طرح مطالعاتی درحال بررسی است که نیازسنجی آن توسط دستگاه‌های مختلف اعلام شده است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 11 =